انتقال آب سد کرج به تهران از طریق تونل | اتاق خبر
کد خبر: 303643
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 14:37
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تصفیه خانه جدید آب در منطقه ۲۲ تهران در حال ساخت است و تونلی از محل سد امیرکبیر حفاری شده که انتقال آب از سد امیرکبیر به تهران از طریق این تونل و به طور مستقیم انجام خواهد شد.

اتاق خبر: علیرضا نوذری پور اظهار داشت: تخصیص آب از سد امیرکیبر (سد کرج) به تهران مصوبه چندین دهه پیش است و سالهاست آب از سد امیرکبیر به تهران منتقل می شود و این مسئله جدیدی نیست.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: مبنای احداث سد امیر کبیر تأمین آب شرب تهران بوده و اینکه اکنون پروژه ای برای ساماندهی و افزایش آبرسانی به تهران از این سد در حال انجام است به معنای اختصاص سهم کرج و دیگر مردم استان البرز به تهران نیست.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: آب شرب کرج سهمی از سد امیرکبیر و سهمی از سد طالقان دارد که این سهم مثل گذشته تخصیص خواهد یافت و با اجرای پروژه آبرسانی از سد امیرکبیر به تهران، از میزان این سهم کاسته نخواهد شد.

وی ادامه داد: تصفیه خانه جدید آب در منطقه 22 تهران در حال ساخت است و تونلی از محل سد امیرکبیر حفاری شده که با به مدار بهره برداری آمدن این تصفیه خانه، انتقال آب از سد امیرکبیر به تهران از طریق این تونل و به طور مستقیم انجام خواهد شد.

نوذری پور خاطرنشان کرد: با این کار، ما فقط از تونل آب میگیریم و این تونل جایگزین خط انتقال آبی که از منطقه بیلقان می گذرد خواهد شد.

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه آیا از خط قدیمی انتقال آب که از بیلاق می گذرد دیگر استفاده نمی شود، گفت: با بهره برداری از تصفیه خانه جدیدی منطقه 22 تهران و آغاز انتقال آب سد امیرکبیر به تهران از طریق تونل، این خط قدیمی به عنوان یک خط پدافندی خواهد بود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید