توسعه هزار هکتاری جنگل‌ در استان همدان | اتاق خبر
کد خبر: 303744
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 17:30
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از توسعه هزار هکتاری جنگل‌ در این استان خبر داد و گفت: بارندگی‌های پاییز امسال به احیاء سفره‌های آب زیرزمینی کمک بزرگی خواهد کرد.

"محمدرضا همتی" با بیان اینکه بارش‌های پاییز امسال تاکنون خوب بوده است، اظهار کرد: اگر بارش‌ها ادامه پیدا کند هم سطح آب‌های زیرزمینی افزایش خواهد یافت و هم پوشش گیاهی مراتع استان بهبود پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در فصل پاییز منابع آبی تقویت می‌شوند، تصریح کرد: البته بارش‌ها باید در بهار هم ادامه پیدا کند تا بتوان اثر قابل ملاحظه‌ای را در مراتع و پوشش گیاهی دید.

وی در خصوص تاثیر بارش‌ها بر احیاء گونه‌های جنگلی، خاطرنشان کرد: گونه‌های جنگلی طبیعی و دست‌کاشت در پاییز تقویت می‌شوند و نیاز کمتری به آبیاری مصنوعی پیدا می‌کنند.

همتی با بیان اینکه بارش‌های پاییزه به ویژه بارش برف نقش زیادی در ایجاد رطوبت خاک دارد، افزود: امیدواریم در فصل بهار پوشش گیاهان مرتعی استان همدان 20 درصد تقویت شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان همدان با اشاره به اینکه در برنامه امسال مقرر شده هزار هکتار توسعه جنگل در استان صورت بگیرد، گفت: در اسفند امسال و بهار سال آینده 250 هزار اسله درخت در استان همدان کاشته خواهد شد.

استان همدان 905 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که از این میزان 42 هزار هکتار جنگل طبیعی، دست‌کاشت و اراضی جنگلی است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید