سازمان ملل متحد تحریم‌ها علیه طالبان را تمدید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 303790
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 09:09
مانع بر سر مذاکرات صلح افغانستان
شورای امنیت تحریم‌ها علیه طالبان را برای مدت یک سال و نیم دیگر تمدید کرد.

شورای امنیت تحریم‌ها علیه طالبان را برای مدت یک سال و نیم دیگر تمدید کرد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم، شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم ها علیه طالبان را برای 18 ماه دیگر تمدید کرده و درباره افزایش حضور و احتمال رشد داعش در افغانستان هشدار داد. این تحریم ها بر سفر مقام های طالبان و منابع مالی این گروه محدودیت های بین المللی اعمال می کند.

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در این مورد، روز دوشنبه در مقر این سازمان در شهر نیویورک صادر شد.

شورای امنیت در این قطعنامه به خاطر خشونت های روان و فعالیت های تروریستی طالبان، القاعده و سایر گروه های افراطی در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

نیکلاس هیسم، نمایندۀ ویژۀ ملل متحد در افغانستان به شورای امنیت آن سازمان گفت که نیروهای افغان با کاهش حمایت نظامی خارجی، امسال درگیر یک نبرد شدیدند.

با اینحال به گفتۀ آقای هیسم گذار از این وضعیت و پشت سرگذاشتن نخستن سال انتقال سیاسی "خود یک دستاورد است".

فرستاده سازمان ملل برای افغانستان اما یگانه راه بیرون رفت از بحران موجود را مذاکرات مستقیم و رو در رو میان نمایندگان طالبان و حکومت افغانستان خواند. آقای هیسم از تفاهم پاکستان، امریکا و چین برای تهسیل گفت‌وگوهای صلح با طالبان تمجید ورزید.

تحریم‌ها علیه طالبان در حالی تمدید شده که این گروه پیش از این یکی از شروط خود برای پیوستن به مذاکرات صلح را خارج شدن نام رهبران آن از فهرست سیاه آمریکا و سازمان ملل اعلام کرده بود و به این ترتیب امکان حضور طالبان در مذاکرات صلح کاهش خواهد یافت.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید