طلای سرخ ایران بی‌مشتری ماند! | اتاق خبر
کد خبر: 303845
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 12:06
عضو شورای ملی زعفران گفت: باوجود تولید مناسب زعفران، برخی دلالان با قیمت این محصول به خوبی بازی کرده‌اند که صادرات محصول متوقف شده است و دیگر کشوری حاضر به خرید آن نیست.

اتاق خبر: علی حسینی اظهار کرد: امسال بالغ بر 300 تن زعفران تولید و برداشت شده است اما به دلیل بازیچه قرار گرفتن بازار این محصول به دست دلالان، صادرات آن متوقف شده است و کشوری حاضر نیست زعفران ایرانی را بخرد.

 

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی ادامه داد: برخی دلالان زعفران ایرانی را که قیمتش حدود 4.5 میلیون تومان بود به حدود شش میلیون تومان رساندند و به همین دلیل دیگر کشوری حاضر نیست که زعفران ایرانی را با این قیمت بخرد.

 

عضو شورای ملی زعفران گفت: اگر به‌طور متوسط قیمت هر کیلوگرم زعفران را پنج میلیون تومان محاسبه کنیم، تولید 300 تنی این محصول در سال جاری بالغ بر 1500 میلیارد تومان ارزش دارد که عده‌ای دلال برای سودجویی خود، قیمت‌ها و بازار را بازیچه کرده‌اند.

 

وی تصریح کرد: دست‌هایی در کار است که صادرات این محصول ارزآور و با ارزش را از ایران بگیرند که مسئولان باید هرچه زودتر دست به کار شوند و بازار زعفران ایرانی را سامان دهند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید