جعبه سیاه سوخو روسیه قابل بازخوانی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 303866
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 12:09
یک سخنگوی ارتش روسیه گفت: داده های دستگاه ثبت اطلاعات پرواز (جعبه سیاه) بمب افکن روسیه که ماه گذشته توسط ترکیه سرنگون شد تقریبا قابل بازخوانی نیست.

به گزارش اتاق خبر ،پایگاه اینترنتی تلویزیون بی.بی.سی روز دوشنبه به نقل از این سخنگوی روسی درگزارشی به شرح زیر نوشت : تراشه های حافظه (جعبه سیاه) جنگنده سوخو روسی که در مرز سوریه ساقط شد به شدت آسیب دیده اند.
روسیه امیدوار بود ثابت کند که این هواپیما هرگز وارد حریم هوایی ترکیه نشده است، چیزی که ترکیه رد می کند.
قرار است کار برای بازخوانی داده های دستگاه ثبت اطلاعات پرواز بمب افکن روسی از طرق علمی ادامه یابد.
نمایندگان نظامی روسیه روزدوشنبه 30 آذرماه یافته های اولیه خود را درمسکو اعلام کردند. ' جعبه سیاه' این هواپیما روزجمعه گذشته درحضور کارشناسان بین المللی باز شد.
سرنگون کردن این بمب افکن با واکنش تند روسیه روبرو شد و این کشور به تلافی، تحریم هایی را علیه ترکیه اعمال کرد.
از ۱۶ تراشه حافظه این دستگاه ۱۳ عدد آن نابود شده اند؛ همزمان گزارش شده است که آزمایش تراشه های باقی مانده نشان می دهد که بازخوانی اطلاعات آنها با استفاده از روش های معمولی غیرممکن خواهد بود.
قرار است کار بیشتر صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که آیا روش های دیگر بازیابی داده ها امکان پذیر است یا نه.
جت های جنگنده ترکیه روز سه شنبه سوم آذر ماه یک جنگنده سوخوی روسیه را در منطقه مرزی سوریه سرنگون کردند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اقدام ترکیه را 'خنجر زدن از پشت' به روسیه خواند که توسط 'همدستان تروریست ها' صورت گرفته است.
روسیه از ترکیه خواسته است عذرخواهی کند و تحریم هایی را علیه ترکیه وضع کرده است، از جمله ممنوعیت جهانگردان روسی برای سفر به ترکیه، که می تواند برای ترکیه میلیاردها دلار خسارت درپی داشته باشد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید