روسیه بازار مناسبی برای سبزی و صیفی غیر‌فصل ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 303953
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 16:11
وزیر جهادکشاورزی گفت: باتوجه به سردسیر بودن روسیه علاوه بر امکان صادرات محصولات باغی و سایر میوه‌ها، زمینه مناسبی برای صادرات سبزی و صیفی غیر فصل ما به این کشور وجود دارد.

اتاق خبر: محمود حجتی اظهار کرد: باتوجه به سردسیر بودن روسیه علاوه بر امکان صادرات محصولات محصولات باغی و سایر میوه‌ها زمینه مناسبی برای صادرات سبزی و صیفی غیر فصل ما به این کشور وجود دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود که در کنار صادرات محصولات کشاورزی خود به ویژه در بخش سبزی و صیفی حتما به بازار داخل نیز توجه خواهیم داشت.

حجتی همچنین از پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد سازمان حمایت  راضی هستید و آیا مشکلی با  نحوه فعالیت آن ندارید؟ امتناع کرد.     

گفتنی است، روسیه بخش زیادی از محصولات کشاورزی خود به ویژه محصولات گرمسیری و سبزی و صیفی خود را وارد می‌کند. اخیرا با کنار رفتن ترکیه از این بازار شرایط مناسب تری برای حضور ایران در این کشور فراهم شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
وحید ریاحی
| |
2015-12-23 22:21:15
بازار سبزی و سیفی و میوه روسیه هم مانند بازار میوه ایران دارای میدان تره بار میباشد و به مراتب بدتر از ایران دلالان در این میدان بارها فعالیت دارند واغلب دلالان و میدانی های روسیه از کشور آذربایجان هستند و به نحوی بازار اصلی زیر نظر آنهاست و برای آنکه بخواهی بارت را در آنجا بفروشی باید حسابی سبیل آنها را چرب نمایی بطوریکه اکثر اوقات ضرر میکنی و آنها به سود و ضررت کار ندارند و فقط سهم خودشان را میگیرند و اگر ندهی حتی اجازه نمیدهند درب کانتینر را باز کنی. اگر ما میبینیم که ترکیه در بازار میوه روسیه موفق عمل کرد به این علت بود که ترکیه بیشتر بار صادراتی به روسیه را در سوپرمارکتهای ترکی در روسیه بفروش میرساند .
به همین دلیل در بحث صادرات میوه باید با اطلاع و راهکارهای لازم در روسیه اقدام کرد.
با تشکر
وحید ریاحی
ADS
ADS
پربازدید