باند حرفه‌ای سرقت رینگ و لاستیک منهدم شد | اتاق خبر
کد خبر: 304023
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 10:13
معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سارقان سابقه‌دار رینگ و لاستیک در پایتخت خبر داد.

معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سارقان سابقه‌دار رینگ و لاستیک در پایتخت خبر داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا، در پی افزایش وقوع سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو، تیم ویژه‌ای در اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ، تشکیل پرونده و رسیدگی به این موضوع را برای شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار خود قرار داد.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره بیستم با بررسی سوابق مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت لوازم خودرو اطلاع پیدا کردند که تعدادی از این مجرمان که در سال‌های گذشته بارها به اتهام ارتکاب سرقت مرتبط با خودرو و وسایل داخل خودرو دستگیر و روانه زندان شده‌اند، همگی با تأمین قرار قانونی آزاد هستند.

با توجه به آزادی مجرم سابقه‌دار به نام‌ «امیر.ک» 36 ساله در خرداد سال جاری و احتمال مشارکت وی در سرقت‌های اخیر، وی تحت مراقبت‌های پلیسی قرار گرفت و مشخص شد که سرکردگی گروه جدیدی از سارقان لوازم خودرو به‌ویژه در خصوص رینگ و لاستیک را بر عهده دارد و این گروه به صورت گسترده در سطح شهر تهران اقدام به سرقت رینگ و لاستیک خودروهای کامیونت و نیسان می‌کنند.

در ادامه اقدامات پلیسی، سه عضو دیگر این گروه به نام‌های «محسن.ز» 40 ساله، «نورالله.ف» 36 ساله و «مهدی.ف» 33 ساله برادر نورالله نیز شناسایی و در ادامه، مخفیگاه تمامی متهمان در مناطق مختلف شهر تهران شناسایی شد.

با شناسایی کلیه اعضای گروه سارقان، هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی انجام و با موافقت بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران، دستور بازداشت کلیه اعضای گروه صادر شد و کارآگاهان اداره بیستم در اولین مرحله از دستگیری متهمان، با مراجعه به مخفیگاه سرکرده گروه در محدوده میدان بهشت اقدام به دستگیری وی کردند.

در زمان دستگیری امیر، عضو دیگری از این گره سارقان به نام محسن نیز در مخفیگاه این متهم حضور داشت که او نیز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه متهمان چندین حلقه رینگ و لاستیک مسروقه متعلق به خودروهای نیسان و ایسوز کشف شد.

امیر و محسن پس از انتقال به اداره بیستم صراحتا به صدها فقره سرقت رینگ و لاستیک اعتراف و در خصوص نحوه فروش اموال به خریداران اموال مسروقه عنوان کردند که دو عضو دیگر گروه به نام‌های نورالله و مهدی اقدام به فروش رینگ و لاستیک‌های مسروقه می‌کنند. بر همین اساس با شناسایی محل تردد این دو متهم در محدوده میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران، این دو نیز با یک دستگاه خودرو پژو پارس دارای پلاک دارای سابقه سرقت از شهرری در تاریخ 27 آبان‌ماه امسال دستگیر و به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در تحقیقات از نورالله و مهدی مشخص شد که با وجود دستگیری این گروه متهمان در طول سال‌های گذشته، آنها گروه سرقت خود را از اوایل سال 1390 تشکیل داده و هر بار که اعضای گروه در پرونده‌های مختلف دستگیر و روانه زندان می‌شدند، آنها موقتا دست از فعالیت خود برداشته و پس از آزادی مجددا فعالیت خود را از سر می‌گرفته‌اند.

این دو برادر در ادامه اعترافات خود عنوان کردند که عمده اموال مسروقه را به شخصی به نام قهار در شهرستان بندر گز فروخته‌اند. بر اساس این اظهارات، کارآگاهان اداره بیستم پس از اخذ نیابت قضایی به شهرستان بندر گز اعزام و اقدام به دستگیری «قهار.ک» 57 ساله کردند و او را برای انجام تحقیقات به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند.

صفدر جان‌پرور، معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده تعداد 10 خریدار اموال مسروقه دیگر نیز که با این گروه از سارقان همکاری داشتند شناسایی و در چندین عملیات مختلف دستگیر شدند و به خرید اموال مسروقه از این گروه از سارقان حرفه‌ای اعتراف کردند که از سوی مقام قضایی برای آنان قرار قانونی صادر شد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به کشف ده‌ها حلقه رینگ و لاستیک متعلق به خودروهای نیسان، ایسوز، کامیونت و خاور از این گروه از سارقان گفت: از کلیه مالباختگانی که از سال 1390 تا پایان آبان 1394 رینگ و لاستیک‌های متعلق به خودروهایشان با مشخصات مذکور به سرقت رفته است دعوت می‌شود که با همراه داشتن سابقه شکایت خود به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند تا نسبت به تحویل اموال به آنان اقدام شود.

وی با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدار داد: پارک خودرو در محل‌های بدون تردد، خلوت و تاریک، زمینه‌ساز سرقت خودرو یا لوازم داخل آن است. همچنین شهروندان توجه داشته باشند که سارقان خودرو، خودروهای فاقد سیستم‌های هشدار و ایمنی را در اولویت سرقت‌های خود قرار می‌دهند.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید