اختصاص دو هزار و 500 میلیارد ریال یارانه به صادرات | اتاق خبر
کد خبر: 304345
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 20:24
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت : دولت دو هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از یارانه تولید برای کمک به صادرات اختصاص داده است.

اتاق خبر: مجتبی خسروتاج روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات صادرات مرکبات مازندران در ساری افزود : با این اعتبار شش درصد یارانه به صادرکنندگان محصولات کشاورزی و دانش بنیان کشور پرداخت می شود.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی ادامه داد : دولت شش درصد نرخ سود تسهیلات صادرکنندگان مشمول این یارانه را نیز پرداخت می کند تا کمکی به صادرکنندگان شود.
قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : براساس قانون هرگونه صادرات کالای داخلی از معافیت گمرکی و مالیاتی برخوردار است.
وی افزود : تمام دستگاههای دولتی بخصوص امور مالیاتی موظفند تا این معافیت را برای تمام صادرکنندگان طبق قانون اعمال کنند و اجرایی نکردن این مصوبه قانونی خلاف است.
خسروتاج گفت : رایزنی هایی با رئیس جدید سازمان امور مالیاتی برای اجرایی شدن این مصوبه قانونی انجام می شود تا صادرکنندگان بتوانند با خیال آسوده به صادرات بپردازند.
وی مهم ترین مشکل صادرات کشور را سنتی بودن و نبود انعطاف در حوزه اقتصادی دانست و افزود : این مشکلات باعث شده تا ما نتوانیم در کمترین زمان وارد بازار های هدف صادراتی شویم و با این رویکرد فرصت های کشور نیز از دست می رود.
وی با اشاره به موقعیت های ایجاد شده برای ایران در بازار روسیه از گذر اختلاف با ترکیه و تحریم روسیه از سوی اروپا ، افزود : باید از این فرصت مناسب ایجادی برای توسعه صادرات به آن کشور استفاده کنیم که تاکنون این کار به دلیل سنتی بودن صادرات و مشکلات زیرساختی حوزه صادرات رخ نداده است .
قائم مقام وزیر صنعت گفت : باید از خلائی که در بازار روسیه ایجاد شده استفاده کنیم و بتوانیم جایگزین خوبی برای رقبایی باشیم که تاکنون این بازار را در اختیار داشتند .
وی افزود : باید با انعطاف در اقتصاد و تامین زیرساختی صادرات هر چه سریع تر زمینه را برای حضور در بازار روسیه فراهم کنیم و ایران این ظرفیت را برای به دست گرفتن بازار روسیه دارد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : برای خرید کانتینر کالاهای صادراتی نیز شرکت های بیمه ای تا هفت میلیارد دلار ضمانت نامه صادر می کنند و صادرکنندگان می توانند از این ضمانت ها برای خرید این ناوگان حمل و نقل استفاده کنند.
خسروتاج افزود : تجار می توانند نیازشان را از کشورهای هدف برای خرید کانتینر شناسایی کنند و شرکت های بیمه ای ایران نیز ضمانت های لازم را می پردازند تا مشکل کمبود کانتینر در داخل کاهش یابد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید