شرایط حضور در سی‌و‌پنجمین همایش جهانی آی‌تی‌آی اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 304528
تاریخ انتشار: 4 دی 1394 - 22:58
شرایط حضور در سی‌و‌پنجمین همایش جهانی آی‌تی‌آی (ITI) که با موضوع «طبیعت، صحنه ماست» در آمازون برزیل برگزار می­‌شود، اعلام شد.

شرایط حضور در سی‌و‌پنجمین همایش جهانی آی‌تی‌آی (ITI) که با موضوع «طبیعت، صحنه ماست» در آمازون برزیل برگزار می­‌شود، اعلام شد.

تمام متخصصان و مربیان هنرهای نمایشی در زمینه­‌های نمایش، حرکات موزون، تئاتر موزیکال، نمایش تجربی، چندرسانه‌ای و اجرای خیابانی، می‌توانند در این همایش ثبت‌­نام کنند.

آی‌تی‌آی به دنبال طرح­‌هایی با موضوع «طبیعت، صحنه­ ماست» است و همچنین طرح‌هایی با هدف گسترش و به اشتراک­‌گذاری تمرینات ویژه و تکنیک­های مختلف در جهت آموزش و توسعه تئاتر، و نیز تقویت تبادلات بین‌­المللی و گفت‌وگو بین رسوم مختلف نمایشی در فرهنگ­های مختلف و طرح موضوعاتی چون تغییرات آب­ و‌هوایی، نمایش محلی (سنتی)، تئاتر برای توسعه و...

همایش در دو بخش اجرای نمایش و کارگاه­های آموزشی برگزار می­‌شود. کارگاه­های آموزشی این همایش مختص دو گروه زیر است:

1- نمایندگان همایش شامل متخصصان حوزه هنرهای نمایشی و تهیه‌­کنندگان. حدود 400 نفر از نمایندگان آی‌تی‌آی، هنرمندان و مهمانان از سراسر جهان در این همایش حضور خواهند داشت. برای این مخاطبان کارگاه­هایی با مدت زمان 2 ساعت تا حداکثر 1 روز و در قالب جلسات معرفی یک نوع خاص تئاتر و تکنیک­‌های حرکات موزون یا اجرای نمایش برگزار خواهد شد.

2- دانشجویان. انتظار می‌­رود تقریبا 500 دانشجو از برزیل و کشورهای آمریکای لاتین در فعالیت­های دانشگاه آمازون شرکت کنند. برای این مخاطبان کارگاه­های آموزشی با مدت زمان 1 روز تا 2 روز و نیم برگزار می­‌شود.

معیارهای هیات انتخاب هم دستاوردهای هنری گروه، فراهم کردن فرصت برای جوامع محلی، و تعهد به ارزش­های ITI و گفت‌وگوهای بین­ فرهنگی است.

غذا و محل اقامت شرکت­‌کنندگان برای 5 روز فراهم خواهد شد و هزینه‌­های سفر، حمل‌و‌نقل و دیگر هزینه­‌ها به عهده هنرمندان شرکت­ کننده است. به منظور حمایت مالی از طرف کشور مبدأ و در صورت نیاز به صدور ویزا، بنا به درخواست هنرمند توصیه‌­نامه و دعوتنامه صادر خواهد شد.

فرم­های ثبت‌­نام برای اجرای نمایش و کارگاه‌ آموزشی، جداگانه ارائه شده و پیوست است. متقاضیان تا دهم بهمن 1394 فرصت دارند پس از تکمیل کامل فرم، آن را به آدرس ایمیل congress@iti-worldwide.org ارسال کنند.

سی‌و‌پنجمین همایش جهانی آی‌تی‌آی (ITI) با موضوع «طبیعت، صحنه ماست» از دهم تا پانزدهم خردادماه 1395 در آمازون برزیل برگزار می­‌شود.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید