چرخه تجارت کشور را تسهیل می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 304741
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 15:43
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی اعلام کرد: همایش تخصصی یک روزه حمل‌ونقل صادراتی به مسائلی همچون آسیب‌شناسی وضعیت این حوزه در چرخه تجارت کشور می‌پردازد تا از این طریق چرخه تجارت کشور را تسهیل کنیم.

اتاق خبر: مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی اعلام کرد: همایش تخصصی یک روزه حمل‌ونقل صادراتی به مسائلی همچون آسیب‌شناسی وضعیت این حوزه در چرخه تجارت کشور می‌پردازد تا از این طریق چرخه تجارت کشور را تسهیل کنیم.

بنا بر این گزارش به نقل از  ایلنا، «فرهاد نوری» در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان توسعه تجارت، افزود: در این همایش، درآمدهای ترانزیتی، کاهش هزینه‌های لجستیک تجاری، برقراری خطوط منظم حمل صادراتی، شرکت‌های مدیریت حمل و نقل و برقراری خطوط منظم حمل صادراتی مورد کنکاش قرار می‌گیرد.

وی افزود: مخاطبین این همایش طیف وسیعی از فعالان اقتصادی کشور از جمله شرکت­های مدیریت حمل‌و‌نقل، شرکت‌های مدیریت صادرات، کشتیرانی‌های داخلی و خارجی، صادرکنندگان بزرگ و معتبر، شرکت‌های خدمات بندری و تشکل‌ها، انجمن‌ها و سندیکاهای فعال در حوزه حمل‌و‌نقل بین‌المللی را در بر  می‌گیرد.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی با اشاره به اینکه تسهیل تجارت در دهه‌های اخیر از جمله مباحث مهم مجامع بین‌المللی بوده است؛ تصریح کرد: این موضوع در برگیرنده دامنه وسیعی شامل قوانین و مقررات از مرحله سیاست‌گذاری تا مرحله عملیات و حمل و نقل است؛ مدیریت لجستیک و تامین و ارسال کالا از مبدا تا مقصد از اهمیت ویژه‌ای در تجارت بین‌المللی برخوردار است، به‌طوری‌که سازمان آنکتاد نیز از سال 2012 کمیته ملی تسهیل حمل‌و‌نقل و تجارت را یکی از کمیته‌های مهم تسهیل تجارت قلمداد کرده است.

وی با اشاره به برگزاری نخستین همایش تخصصی حمل‌ونقل صادرات خاطرنشان کرد: سازمان توسعه تجارت ایران در راستای تقویت و تسهیل تجارت خارجی کشور در فضای پساتحریم اقدام به برنامه‌ریزی جهت برگزاری نشست هم‌اندیشی فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی حمل‌و‌نقل صادراتی کشور کرده است تا از این طریق به تسهیل تجارت کمک کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، نخستین همایش تخصصی حمل‌ونقل با عنوان «حمل‌ونقل صادراتی، فرصت‌ها و چالش‌ها» روز یکشنبه 13 دی ماه در محل سالن خلیج فارس این سازمان برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید