شهاب حسینی: طرفدار ناصر حجازی بودم | اتاق خبر
کد خبر: 305009
تاریخ انتشار: 11 دی 1394 - 08:53
من از طرفداران پروپا قرص ناصر حجازی بودم. زمان خوانش متن این مستند به حقایقی از زندگی ناصر حجازی پی بردم که پیشتر اطلاعی از آن نداشتم و آنقدر برایم جالب بود و من را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش اتاق خبر، روز گذشته نشست فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم » پس از نمایش آن در مجموعه ی «شهر فرش» برگزار شد. در این نشست شهاب حسینی، رویا تیموریان، سعید رمضانی، نیما طباطبایی و امیر رفیعی حضور داشتند.

بنابراین گزارش در ابتدای مراسم که اجرای آن را «محمدرضا مقدسیان» برعهده داشت «سعید رمضانی» داماد و نماینده خانواده ی ناصر حجازی و «نیاز افشین کیا» سرمایه گذار این مستند، لوح سپاس و تندیسی را به شهاب حسینی به پاس حضورش در این فیلم تقدیم کردند. 

شهاب حسینی: طرفدار ناصر حجازی بودم


در ادامه شهاب حسینی در خصوص دلیل همکاری اش با تیم سازنده ی «من ناصر حجازی هستم» گفت: من از طرفداران پروپا قرص ناصر حجازی بودم. زمان خوانش متن این مستند به حقایقی از زندگی ناصر حجازی پی بردم که پیشتر اطلاعی از آن نداشتم و آنقدر برایم جالب بود و من را تحت تاثیر قرار داد که زمان خواندن بخش هایی از زندگی ایشان کار احساسات بر تکنیک غلبه کرد. مثلا نمی دانستم نامه ی درخواست تیم منچستر یونایتد به دلیل سهل انگاری عده ای به دست آقای حجازی نرسید. در واقع من بیشتر به عنوان یک مخاطب با این مستند برخورد کردم نه یکی از گوینده گان آن. 

رویا تیموریان نیز که گفتار متن یکی از بخش های زندگی ناصر حجازی در این مستند را برعهده دارد گفت: کارگردان این اثر خواهرزاده من است. تابحال چندین بار برای کارهای مستندش از من دعوت به کار کرده بود و چون کارها را دوست نداشتم همکاری را نپذیرفتم، اما او در کارگردانی مستند «من ناصر حجازی هستم...» به پختگی لازم رسیده بود. او برای اولین کار جدی اش به سراغ ساخت مستند یکی از چهره های شریف این سرزمین رفته است. بنابراین وظیفه خودم می دانستم که از پایمردی، انسانسیت، عشق به مردم و شفافیت او بگویم.

شهاب حسینی: طرفدار ناصر حجازی بودم 


نیما طباطبایی کارگردان این فیلم سینمایی درباره علت ساخت مستند «من ناصر حجازی هستم...» گفت: من برای ساخت این فیلم انتخاب شدم. بعد از 15 سال دستیاری کارگردان، پیگیر دریافت پروانه ساخت فیلمنامه ای بودم تا اولین کارگردانی سینمایی ام را تجربه کنم. جواد یحیوی من را به تهیه کننده این مستند معرفی کرد و از آنجا که شانس ساخت مستندی درباره مرحوم ناصر حجازی پیشنهاد بسیار خوبی است، ترجیح دادم کار سینمایی ام را رها کنم و این مستند را کلید بزنم. زندگی ناصر حجازی قابلیت ساخت یک فیلم سینمایی دراماتیک را داشت. 

او ادامه داد: من و خسرو نقیبی فیلمنامه نویس این اثر می دانستیم که اعتماد سرمایه گذار بخش خصوصی نباید نسبت به بخش مستند سینما از بین برود. بنابراین به دنبال توجیه اقتصادی ساخت آن و برگشت سرمایه، تصمیم گرفتیم برای گفتار متن از هنرپیشه های محبوب مردم استفاده کنیم. 

شهاب حسینی: طرفدار ناصر حجازی بودم


امیر رفیعی نیز درخصوص ممیزی وارد شده بر این مستند در هنگام اکران آن گفت: پیش تولید این مستند از دو سال پیش آغاز شد و فیلم بدون هیچ نوع حمایتی از سوی دولست ساخته شده است. در زمان تولید به طرق مختلف محدودیت هایی برای ساخت ایجاد شد اما کار پیش رفت. اخیرا فیلم «من ناصر حجازی هستم» توقیف شده بود اما با تغییراتی جزئی رفع توقیف شد. این مسائلی است که کمابیش در سینمای ایران اتفاق می افتد. در هر صورت روح ناصر حجازی در کنار ما بود و همراهی او بسیاری از سختی های مسیر را برایمان سهل کرد. 

سعید رمضانی؛ داماد ناصر حجازی که به نمایندگی از خانواده ایشان در این نشست حضور داشت گفت: کیفیت زندگی ناصر حجازی به گونه ای بود که بعد از مرگش نیز از او به نیکی یاد می شود. این درسی است که از او گرفته ام و امیدوارم در زندگی بتوانم او را سرلوحه خود قرار دهم. 

شهاب حسینی: طرفدار ناصر حجازی بودم


در پایان مراسم، سید مهدی موسوی مدیریت مجموعه شهر فرش با اهدای تابلو فرش از میهمانان حاضر در این مراسم قدردانی کرد. 

قابل ذکر است شهاب حسینی چندی پیش به عنوان مدیر فرهنگی مجموعه شهر فرش شروع به کار کرده است. این مجموعه علاوه بر اکران و نقد و بررسی آثار سینمایی، در فیلم سینمایی «برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری و تهیه کنندگی سعید ملکان و همچنین فیلم «خورشید نیمه شب» ساخته شبیر شیرازی و با تهیه کننده گی شهاب حسینی فعالیت خود را در سینما به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی در حمایت از هنر، آغاز کرده است. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید