حذف دور از انتظار یک قابلیت محبوب در آپدیت اندروید 6.0.1 مارشملو | اتاق خبر
کد خبر: 305144
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 11:10
مشخص نیست چه بر سر گوگل آمده که قابلیتی محبوب را در اندروید ۶.۰.۱ حذف کرده است.

اتاق خبر - گوگل مدتی است در خصوص تعامل با اعلان‌های اندروید این دست و آن دست می‌کند مشخص است که برنامه درستی ندارد، از قرار معلوم در نسخه اندروید 6.0.1 امکان Do Not Disturb را که در اندروید 6 مارشملو شاهد آن بوده‌ایم حذف کرده است.

قسمت اعلان‌های اندروید در نسخه 5 آب‌نبات چوبی تغییرات زیادی را شاهد بود، برای نمونه می‌توان به ویژگی کم کردن صدا تا زمانی که گوشی به حالت بی‌صدا در آید اشاره کرد که در این آپدیت خبری از آن نبود. در اندروید 5.1 نیز شاهد ویژگی بودیم که تا زمان هشدار بعدی تماسی با گوشی گرفته نشود، این ویژگی با نام Do not disturb until next alarm نامیده می‌شد. اندروید 6.0 مارشملو نیز مجدد شاهد این ویژگی بود؛ اما در کمال تعجب ظاهرا هنوز گوگل تکلیف خود را با این ویژگی آن طور که باید و شاید مشخص نکرده و مجدد آنرا حذف کرده است.

ناگفته نماند که در حال حاضر تمامی آپدیت‌های اندروید مارشملو جدید از لحاظ این قابلیت بررسی نشده‌اند اما گفته می‌شود نکسوس 6P که از آخرین آپدیت اندروید بهره می‌برد از چنین امکانی بی‌بهره مانده است.

با این حساب می‌توان گفت مشت نمونه خروار است و به احتمال زیاد سایر گوشی‌هایی که طعم اندروید جدید را تجربه خواهند کرد نیز فاقد این ویژگی باشند. ناگفته نماند که در نسخه جدید گزینه‌ای برای تنظیم‌ کردن هشدارها در بازه زمانی مشخص تعبیه شده است.

به هر ترتیب انتظار داریم گوگل تکلیف خود را با قسمت اعلان‌های اندروید یک سره کند و امکاناتی را که به ظاهر کاربردی هستند بی‌دلیل حذف نکند.

منبع: فارنت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید