جلوگیری از برداشت‌های پراکنده معدنی در اردبیل | اتاق خبر
کد خبر: 305520
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 10:03
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل خبر داد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از جلوگیری از برداشت‌های پراکنده معدنی در اردبیل خبر داد و گفت: بهره‌برداران معادن ملزم به ارائه نقشه کاربری اقتصادی خود شدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس،شهامت هدایت ‌اظهار کرد: در حال حاضر در برخی از معادن برداشت‌ها به صورت پراکنده و خارج از ظرفیت منطقه‌ای انجام می‌شود که امیدواریم با ارائه نقشه کاربردی اقتصادی برای تمامی واگذاری‌های معدن که الزامی نیز شده، این مشکلات به حداقل برسد.

وی تصریح کرد: ما در تعیین محدوده‌های ثبتی منطبق بر مدارکی که ارائه می‌شود در روستاها اقدامات مناسبی را انجام دادیم تا اختلافات بین روستاییان و منابع طبیعی کاهش پیدا کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: اگر ساخت‌وسازها در حریم روستاها و در محدوده منابع طبیعی انجام شود، توسط منابع طبیعی نظارت شده و حکم تخریب صادر می‌شود اما نظارت بر ساخت‌وسازهایی که در زمین‌های کشاورزی انجام می‌شود بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است.

هدایت با اشاره به اینکه آتش‌سوزی‌ها در مراتع و منابع طبیعی استان در سال‌جاری کاهش چشمگیری داشته است، افزود: برای 32 هزار هکتار از عرصه‌های ملی سند صادر شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: براساس قرارداد منعقد شده، قرار بر این است تا از این مناطق در قالب مشارکت‌های مردمی با همکاری خود مردم صیانت شده و نسبت به واگذاری آن اقدام جدی انجام شود تا هم از مراتع استفاده شده و هم از آنها محافظت به انجام برسد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اضافه کرد: هیچ دستگاه دولتی حق ندارد بدون مجوز منابع طبیعی استان طرح‌های ملی خود را اجرایی کند، چراکه باید مجوز آن توسط اداره‌کل منابع طبیعی و بعد از پرداخت خسارت صادر شود که این قانون در سطح کشور برای اولین بار در استان اردبیل اجرا می‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید