مایکروسافت کاربران چینی را در صورت حملات جاسوسی هکرهای دولتی به اکانت آنها آگاه می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 305883
تاریخ انتشار: 12 دی 1394 - 07:08
امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که اینترنت بخش مهمی از آن را تشکیل می‌دهد. بسیاری از خریدها آنلاین انجام می‌گیرد و سیستم‌های تجاری زیادی از این طریق به هم مرتبط هستند و ظهور گوشی‌های هوشمند و افزایش آن‌ها در خانه‌ها، اینترنت را در دسترس گروه‌های زیادی از م

اتاق خبر - شاید همین نفوذ بی‌انتهای اینترنت باعث گردیده که برخی دست به اقدامات سوء در جهت پی بردن به اطلاعات خصوصی افراد بزنند که اصطلاحاً به این قشر هکر گفته می‌شود.

 

هک می‌تواند جنبه شخصی یا حرفه‌ای داشته باشد، به عبارت دیگر، هکرها می‌توانند کلمات عبور یا اطلاعات شخصی یا شرکتی را به سرقت ببرند و یا در سطح بالاتری برای امنیت ملی خطراتی ایجاد کنند، مانند دخالت در امور ارتباطی و مالی و … البته در برخی از مواقع دولت‌ها خود به حامیان اصلی این هکرها تبدیل می‌شوند و در اکثر مواقع در صورت آشکار شدن حقیقت، تنها حافظت از منافع ملی دلیل آن عنوان می‌شود.

در همین حال به گزارش رویترز، روز گذشته برخی از هکرهای وابسته به دولت فدرال ایالات‌متحده قصد نفوذ به سرورهای مایکروسافت و سرقت برخی اطلاعات کاربران چینی داشته‌اند که ردموندی ها پس از کشف آن به سرعت درصدد رفع مشکل برآمده‌اند. از آنجا که سطح این پایداری حملات بسیار پیشرفته بوده است، تیم امنیتی مایکروسافت این اقدام را از سوی دولت آمریکا قلمداد می‌کنند.

در هر حال این شرکت پس از دفع حمله مذکور به آن دسته از کاربران چینی خود که احتمال به خطر افتادن اطلاعات شخصی آن‌ها وجود دارد به سرعت اطلاع‌رسانی کرده و نکاتی از قبیل فعال کردن احراز هویت دومرحله ای، تغییر رمز ورود و عدم توجه به ایمیل‌های ناشناس و مرموز را هم یادآور شده است. اگر به خاطر داشته باشید در سال 2011 برخی از هکرهای پشتیبانی شده توسط نهادهای امنیتی چین نیز به همین منوال قصد به دست آوردن اطلاعات رهبران برخی اقلیت‌های این کشور را داشتند.

در هر حال این یک خبر خوب است که نشان می‌دهد غول‌های فناوری بیش از پیش به حفظ حریم خصوصی کاربران خود پایبندی نشان می‌دهند. برای دریافت جزئیات بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به این صفحهمراجعه کنید.

منبع: فارنت

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید