بهره برداری از معادن ذغال سنگ کرمان روند کاهشی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 305912
تاریخ انتشار: 12 دی 1394 - 12:10
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کاهش بهره برداری از معادن و ذخایر معادن ذغالسنگ در استان کرمان به نحوی است که با وجود ظرفیت سالانه دو میلیون تن در حال حاضر 500 هزار تن تولید صورت می گیرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا،«محمود سلطانی زاده» در نشست بررسی رفع موانع تولید استان کرمان با موضوع مشکلات معادن ذغالسنگ افزود: 22 فقره پروانه بهره برداری ذغال سنگ در استان کرمان صادر و تاکنون شش مورد از آنها تعطیل شده است و در صورتی که به آنها توجهی صورت نگیرد تا سال آینده بیش از 10 مورد دیگر نیز تعطیل می شود.
وی گفت: استان کرمان برای افزایش ذخایر معدنی در حوزه ذغال سنگ دست به کار شده و 23پهنه اکتشافی را تعیین کرده که یکی از این پهنه ها به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی با اشاره به اینکه شش معدن ذغال سنگ در استان کرمان فعالیت دارد افزود: در مجموع بیش از هفت هزار نفر در معادن ذغال سنگ استان کرمان فعال هستند که چهار هزار و 400 نفر در شرکت ذغال سنگ کرمان فعالیت دارند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه 36 درصد از حقوق دولتی در استان کرمان حاصل می شود گفت: ذخیره قطعی ذغال سنگ از اکتشفات سال های قبل در استان کرمان بیش از 115 میلیون تن و ذخیره احتمالی یکهزار و 200 میلیون تن است.
وی بیان کرد: چهار واحد کنسانتره ذغال سنگ نیز به ظرفیت 3.5 میلیون تن در استان کرمان در حال احداث است.
سلطانی زاده گفت: در حال حاضر 500 هزار تن کنسانتره در استان کرمان تولید می شود در حالی که سه میلیون تن ظرفیت ایجاد کرده ایم.
وی اظهار کرد: استان کرمان با استخراج سالانه 60 میلیون تن و 42 ماده معدنی، بیش از 21 درصد استخراج مواد معدنی کل کشور را به خود اختصاص داده است.
وی گفت: 42 درصد ارزش افزوده بخش معدن کشور معادل سه تریلیون 500 میلیارد ریال مربوط به استان کرمان است.
این نشست در ادامه سفر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و با حضور علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در محل استانداری برگزار شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید