چک: امیدوارم رکوردم را برابر مسی حفظ کنم | اتاق خبر
کد خبر: 306066
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 02:23
دروازه‌بان آرسنال ابراز امیدواری کرد بتواند رکورد بسته نگه داشتن دروازه خود را برابر لیونل مسی حفظ کند تا آرسنال بتواند به جمع 8 تیم پایانی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در یکی از دیدارهای حساس لیگ قهرمانان اروپا در مرحله یک هشتم نهایی آرسنال و بارسلونا برابر هم به میدان خواهند رفت. تفاوت آرسنال امسال با سال قبل حضور پتر چک دروازه‌بان اهل جمهوری چک است که درون دروازه آرسنال قرار گرفته و حضور ا و باعث شده است تا استحکام خوبی در خط دفاعی آرسنال ایجاد شود و این تیم در صدر جدول لیگ برتر قرار گیرد و چک نیز رکورد کلین شیت را در لیگ برتر را به نام خود ثبت کند.

پترچک که هنگام حضور در چلسی به هیچ وجه برابر مسی دروازه‌اش باز نشد، ابراز امیدواری کرد این رکورد را حفظ کند. او البته گفت ترجیح می‌دهد سه گل در این دیدار از مسی دریافت کند ولی آرسنال بارسلونا را ببرد.

او زمانی که در چلسی بود، چند بار جلوی مسی ایستاد و البته دیرک دروازه نیز به کمک او آمد تا چلسی تنها تیمی باشد از مسی گل نخورده باشد. حتی یک بار مسی از روی نقطه پنالتی هم نتوانست دروازه چلسی و چک را باز کند.

چک درباره تقابل با مسی گفت: من 8 بار برابر مسی بازی کردم و دروازه‌ام را برابر او بسته نگه داشتم ولی برایم مهم نیست او قرار است چند گل به من بزند. برای من مهم صعود آرسنال است. حتی اگر سه گل هم از مسی بخورم و آرسنال صعود کند اصلا ناراحت نمی‌شوم. آنچه برایم مهم است این است که از سد بارسلونا عبور کنیم و بتوانیم راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان شویم.

پتر چک در سال 2012 توانست با عملکرد رویایی خود همراه چلسی فاتح لیگ قهرمانان شود. او در نیمه نهایی یک تنه برابر مسی ایستاد و در دیدار نهایی نیز در وقت اضافه بازی برابر بایرن مونیخ پنالتی روبن را مهار کرد.

این دروازه‌بان 33 ساله در ادامه گفت: آن سیو برابر روبن، بهترین سیو دوران فوتبالم بود که باعث شد ما قهرمان لیگ قهرمانان شویم. هیچ وقت آن بازی و آن لحظه را فراموش نمی‌کنم.

آرسنال در حالی در مرحله یک هشتم نهایی حضور دارد که بعد از پایان دور رفت با 3 امتیاز از سه دیدار، در آستانه حذف بود ولی به یکباره توانست به خود بیاید و بازگشت دراماتیک به لیگ قهرمانان داشته باشد ولی قرعه تکراری باعث شد نام بارسلونا برابر اسم آرسنال در برنامه مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ثبت شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید