هنرمندان در حوزه اقتصاد مقاومتی هنرنمایی کنند | اتاق خبر
کد خبر: 306535
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 17:24
دبیر نخستین جشنواره بیست و نه، یازده از هنرمندان خواست تا آثار خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی در قالب فیلم، فیلمنامه، عکس و کاریکاتور به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

اتاق خبر: مهدی میرتیموری گفت: جشنواره فیلم، عکس و کاریکاتور «بیست ونه، یازده» می کوشد تا طبق بند 21 سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر «تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن به ویژه در محیط های علمی، آموزشی و رسانه ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی» این راهبرد و مسیر را از گذرگاه تاثیرگذار فرهنگ، هنر و رسانه به گفتمانی غالب، مردمی و مطالبه گر تبدیل کند.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی از این جشنواره به عنوان اولین جشنواره موضوعی در حوزه اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: اهداف این جشنواره آسیب شناسی و بیان هنرمندانه عوامل بازدارنده در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی، تبدیل گفتمان اقتصاد مقاومتی به گفتمانی غالب، مردمی و مطالبه گر و همچنین نگاه هنرمندانه به مقوله اقتصاد مقاومتی در جهت الگو سازی و ایجاد فرهنگ عمومی است.
عضو شورای آموزش انجمن سینمای جوان از 25 دی ماه به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار یاد کرد و گفت: هنرمندان و علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان میرداماد، خیابان شهید امیرسهیل تبریزیان، پلاک 25، کد پستی1911795111ارسال کنند.
وی درباره فلسفه نام این جشنواره گفت: رهبر معظم انقلاب در بیست و نهم اسفند سال گذشته سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند و این جشنواره به عنوان یکی از بخش های جنبی کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با این نام مطرح شد.
میرتیموری از همکاری وزارت خانه های کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشگاه های الزهرا (س)، علامه طباطبایی و امام صادق(ع)، انجمن سینمای جوان ایران، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، خانه مستند انقلاب اسلامی و مرکز گفتمان انقلاب اسلامی با اندیشکده مدیریت راهبردی میثاق برای برپایی این جشنواره خبر داد.
وی همچنین گفت: جایزه ملی اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی دیگر از بخش های جنبی این کنگره ملی است که برای اولین بر مبنای 24 بند اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، به گزینش عملکرد نهادها و سازمان های دولتی، نیمه خصوصی و خصوصی پرداخته و به برترین های حوزه اقتصادی کشور جوایزی را اهدا کند.
این مستندساز اضافه کرد: از دیگر بخش های جنبی کنگره ملی اقتصاد مقاومتی برپایی نمایشگاه توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است که در خرداد سال آینده برگزار خواهد شد و اندیشکده مدیریت راهبردی میثاق از بهمن ماه به ارائه برنامه هایی در این زمینه خواهد پرداخت.
وی شعار این کنگره ملی را «آغازی بر جنبش اقتصاد مقاومتی» اعلام کرد و گفت: کنگره ملی اقتصاد مقاومتی از 27 تا 29 بهمن در مرکز همایش های برج میلاد با حضور شخصیت های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برگزار خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای در 29 بهمن سال گذشته با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر اساس بند یک اصل 110 قانون اساسی که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده بود، تاکید کردند: پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی، عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد.
ایشان افزودند: همچنین اقتصاد مقاومتی خواهد توانست در بحران های رو به افزایش جهانی، الگویی الهام بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی فراهم کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید