۸۹ درصد جمعیت زنجان تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار دارند | اتاق خبر
کد خبر: 306559
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 03:18
مدیرکل صداو سیمای مرکز زنجان:
مدیر کل صداو سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه ۸۹ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار دارند، گفت: برای پوشش ۱۰۰ درصدی نیازمند هفت میلیارد تومان اعتبار هستیم.

اتاق خبر- مدیر کل صداو سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه ۸۹ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار دارند، گفت: برای پوشش ۱۰۰ درصدی نیازمند هفت میلیارد تومان اعتبار هستیم.

بنابراین گزارش مرتضی صفری ضمن بیان اینکه همه شهرهای استان زنجان تحت پوشش ۲۰شبکه تلویزیونی و۲۰شبکه رادیویی است، اظهار کرد: از ۹۳۰روستای دارای سکنه ۶۵۰روستا تحت پوشش شبکه ها هستند و برای ۱۱درصد باقی مانده هفت میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا به یک پوشش ۱۰۰درصدی برسیم.

وی با بیان اینکه دربحث پوشش هرچه به درصدهای بالا برسیم کار دشوار تر می شود، اظهار کرد: با توجه به نوع جغرافیای استان مجبور هستیم برای یک روستای ۳۰۰نفره یک فرستنده مستقل نصب کنیم که این امر دارای هزینه و زمان است.

مدیرکل صداو سیمای مرکز زنجان تأکید کرد: در صورتی که استان بتواند ۵۰ درصد از اعتبار هفت میلیارد تومانی را تأمین کند سازمان صداو سیما نیز آمادگی این را دارد که مابقی این اعتبار را متقبل شود.

صفری گفت: طبق برنامه ریزی مالی و اعتباری سال ۹۴ استان زنجان، حدود ۳۰۰میلیون تومان به این مرکز اختصاص داده شده است که اعتبار قابل قبولی نیست.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت مالی دولت، صداو سیمای استان زنجام تلاش می کند با این اعتبار تخصیص داده شده و اعتباری بیش از این که خود سازمان در نظر می گیرد طی پنج ماه آینده چهار تا پنج ایستگاه دیگر را به فرستنده های دیجیتال مجهز کنیم.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید