۵۰۰ تعاونی مختص بانوان در زنجان فعال است | اتاق خبر
کد خبر: 306560
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 03:28
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان:
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان از فعالیت ۵۰۰ تعاونی مختص بانوان در استان زنجان خبر داد.

اتاق خبر- مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان از فعالیت ۵۰۰ تعاونی مختص بانوان در استان زنجان خبر داد.

بنابراین گزارش احمد غریوی  از فعالیت ۵۰۰ تعاونی مختص بانوان در استان زنجان خبر داد و افزود: این تعاونی ها بیشتر در بحث صنایع دستی و خدمات فعال هستند.

وی اظهار کرد: بخش تعاون در صدد ایجاد اشتغال برای افرادی است که مهارت لازم برای انجام کار و حرفه ای را دارند ولی سرمایه کافی برای ایجاد اشتغال را ندارند و در این راستا اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی به توسعه تعاونی های بانوان تاکید جدی دارد.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: توجه و تقویت تعاونی ها باعث ارتقای اقتصاد جامعه و کاهش فقر و آسیب های اجتماعی می شود چرا که تعاون بهترین ابزار برای خروج از فاصله طبقاتی است بنابراین جایگاه تعاون بسیار ویژه است.

غریوی تاکید کرد: هدف تعاونی ها بر خلاف سایر بنگاه های تجاری و اقتصادی دستیابی به ثروت و سود نیست بلکه تعاونی ها به دنبال بهبود شرایط زندگی هستند و امروزه اداره کل بر این اعتقاد است که باید بانوان هم در اقتصاد نقش پر رنگی را داشته باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، به تعاونی های بانوان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بانوان زنجانی در بحث تعاونی ها فعالیت خوبی دارند ولی باید فعالیت هایشان تسهیل شود.

غریوی گفت: بیش از ۷۰ درصد از تعاونی های فعال در استان زنجان مختص بانوان است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت های لازم برای توسعه تعاونی های بانوان در دستور کار این اداره است، گفت: خوشبختانه تعداد تعاونی های بانوان در استان زنجان نسبت به سال های گذشته رشد خوبی داشته است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید