بیمه کارگران ساختمانی استان زنجان پایش می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 306564
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 04:10
رئیس انجمن کارگران ساختمانی شهرستان زنجان:
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان زنجان با اشاره به ضرورت تشکیل جلسه مشترک تامین اجتماعی استان با انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: لغو بیمه کارگران ساختمانی باید تجدید نظر شود.

اتاق خبر- رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان زنجان با اشاره به ضرورت تشکیل جلسه مشترک تامین اجتماعی استان با انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: لغو بیمه کارگران ساختمانی باید تجدید نظر شود.

بنابراین گزارش رزاق محمدی  اظهار داشت: رصد و پایش بیمه‌ای کارگران ساختمانی با هدف احراز هویت افراد شاغل در این بخش انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: طبق بخشنامه این پایش‌ها توسط انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان و تامین اجتماعی انجام می‌شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان زنجان خاطرنشان کرد: اما با توجه به کاهش ساخت و ساز در استان بسیاری از کارگران برای تامین مایحتاج زندگی خود در مشاغل خدماتی و کاذب وارد شده‌اند که این مسئله سبب لغو بیمه برخی از کارگران شده است.

وی با انتقاد از لغو بیمه این افراد گفت: با بازرسی‌های انجام شده بیمه برخی از این کارگران لغو شده است که لازم است در این باره نشستی با مدیرکل تامین اجتماعی استان در راستای احقاق حقوق این افراد برگزار شود.

محمدی وظیفه اصلی این انجمن را رسیدگی به وضعیت نیازهای کارگران دانست و ابراز کرد: حضور کارگران در مشاغل کاذب دلیل مناسبی برای لغو بیمه این افراد نیست و لازم است در این باره به سوابق کاری فرد در این حرفه نیز توجه شود.

وی بیان کرد: در روند انجام این پایش‌ها اشکالاتی وارد است که امیدواریم با انجام بازرسی‌های مجدد این موضوع مرتفع شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان زنجان افزود: سهمیه بیمه کارگران ساختمانی استان در امسال یک هزار و 900 نفر بوده است که با توجه به اینکه بیشترین تعداد کارگران ساختمانی در این شهرستان فعال هستند، سهمیه شهرستان زنجان 900 نفر است.

منبع: تسنیم 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید