قابلیت Wi-Fi Assist آیفون یک صورتحساب 2000 دلاری را برای یک نوجوان به ارمغان آورد! | اتاق خبر
کد خبر: 307161
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 17:59
هرچند به عقیده بسیاری iOS 9 به کامل‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم موبایلی عرضه شده توسط اپل تبدیل خواهد شد، با این حال بد نیست که بدانید برخی قابلیت‌های پیش‌فرض فعال این نسخه از جمله Wi-Fi Assist باعث ضرر رساندن مالی به کاربران خواهند شد!

اتاق خبر - Wi-Fi Assist قابلیتست که باعث می‌شود دستگاه به صورت خودکار سطح کیفی سیگنال دریافت شبکه وای‌فا را زیر نظر داشته باشد و اگر کیفیت از یک حدی پایین‌تر بیاید، اتصال وای فای را قطع می‌کند و به طور خودکار به دیتا همراه وصل می‌شود.

هرچند هدف شرکت سازنده از تعبیه این قابلیت متوقف نشدن سرویس‌های آنلاینی از جمله تماشای فیلم در یوتیوب در هنگام قطع یا ضعیف شده سیگنال وای‌فا بوده اما از آنجا که Wi-Fi Assist به صورت پیش‌فرض بر روی تمامی دریافت‌کنندگان iOS 9 فعال هست، توأم اتصال از طریق وای‌فا نیز  دیتا همراه را برقرار کرده و موجب افزوده شدن هزینه‌های کاربر هنگام کاهش سیگنال دریافتی می‌شود.

همانطور که گفته شد فعال بودن پیشفرض این قابلیت دردسرهایی را برای کابران به همراه آورده، از این رو چندی پیش اپل متهم به پرداخت خسارت 5 میلیون دلاری به زوجی شد که مدعی بودند این شرکت در رابطه با قابلیت مذکور به آن‌ها اطلاع رسانی نکرده است.الی ایحال به نظر می رسد قابلیت Wi-Fi Assistant‌ آیفون کماکان خسارت به بارخواهد آورد زیرا به تازگی نیز یک نوجوانی اهل فرانسیسکو که به نظر می رسد آشنایی با آن نداشته مجبور به پرداخت  یک صورتحساب 2000 دلاری در ازای مصرف دیتای کنترل نشده گردیده است.

جریان از این قرار است که در اتاق خواب Ashton Finegold، امواج وای‌فا به خوبی قابل دریافت نیست. از این رو قابلیت Wi-Fi Assist آیفون وی به طور خودکار اتصال به اینترنت را از طریق سیم کارت برقرار کرده است.حال آنکه در این مدت Ashton پهنای باندی به حجم 144 گیگابایت را مصرف کرده که هیچگاه از شیوه اتصال به اینترنت خود آگاهی نداشته است.این اتقال باعث گردیده که قبض موبایل وی به جای 200 دلار در هرماه، این بار 2000 دلار صادر گردد.البته منطقیست که پدر این نوجوان ده ساله دیگر اجازه نزدیک شدن وی از فاصله ده متری به هرنوع گوشی همراه را ندهد.

منبع: فارنت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید