پلیس آمریکا حیوان‌آزاری را در گروه جرایم مهم قرار داد | اتاق خبر
کد خبر: 307415
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 03:44
پلیس فدرال آمریکا (FBI) با بازبینی در طبقه‌بندی جرایم مرتبط با حیوان‌ آزاری، اعلام کرده که از این پس این دسته از جرایم را در طبقه الف و هم‌طراز جرایمی چون آتش‌زدن عمدی و بزهکاری رسیدگی خواهد کرد.

اتاق خبر- پلیس فدرال آمریکا (FBI) با بازبینی در طبقه‌بندی جرایم مرتبط با حیوان‌ آزاری، اعلام کرده که از این پس این دسته از جرایم را در طبقه الف و هم‌طراز جرایمی چون آتش‌زدن عمدی و بزهکاری رسیدگی خواهد کرد.

بنابراین گزارش تحلیل‌گران این بازبینی را یک پیروزی بزرگ برای فعالان حقوق حیوانات ارزیابی کرده‌اند.

پیش‌تر حیوان آزاری در طبقه سایر جرایم قرار داشت اما اکنون FBI اعلام کرده هر گونه حیوان آزاری و کشتن حیوانات را در ردیف جرایم طبقه الف قرار داده و به آن رسیدگی خواهد کرد.

بنا بر اعلام FBI از این پس بی‌توجهی و غفلت، شکنجه و آزار آگاهانه، آزار و اذیت منظم حیوانات مانند ترتیب دادن جنگ میان آنها چون جنگ خروس‌ها یا نزاع سگ‌ها مصادیق جدید جرم حیوان آزاری خواهد بود.

با وجود این، فعالان حقوق حیوانات معتقدند قوانین حمایت از حیوانات باید فراتر از آزارهای آشکار حیوانات برود و به مواردی چون قرار دادن حیوانات در باغ وحش‌ها، استفاده از حیوانات در سیرک‌ها، پرورش حیوانات برای استفاده از پوست یا پشم آنها و یا استفاده از حیوانات در آزمایشگاه‌ها هم گسترش یابد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید