ناوگان هوایی کشور تقویت می شود | اتاق خبر
کد خبر: 307539
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 14:05
معاون هوانوردی و اموربین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تا پایان امسال 10 فروند هواپیمای مسافری به ناوگان هوایی کشور ملحق می شود.

اتاق خبر: محمد خداکرمی گفت: فرآیند خرید و اجاره هواپیما برای شرکت های هوایی بدلیل بررسی های مورد نیاز، بسیار طولانی است و با لغو تحریم ها و اجرای برجام، شرایط مناسبی برای تامین هواپیما برای شرکت های هوایی فراهم می شود.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ معاون سازمان هواپیمایی کشوری اظهارداشت: با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی کشور، متوسط سن ناوگان که اکنون حدود 22 سال است، کاهش می یابد.
خداکرمی متوسط سن این 10 فروند هواپیما را بین 10 تا 12 سال اعلام کرد و گفت: این هواپیماها از شرایط مناسبی برای جابجایی مسافران در مسیرهای داخلی و خارجی برخوردارند.
وی با بیان اینکه خرید هواپیما نیازمند منابع مالی و سرمایه گذاری زیادی است، گفت: به همین منظور بیشتر شرکت های هوایی درصدند برای تامین ناوگان هوایی خود از هواپیماهای اجاره ای استفاده کنند.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری یادآورشد: شرکت های هوایی با تامین ناوگان مناسب، خود را برای انجام سفرهای نوروزی آماده می کنند و تا پایان امسال، این هواپیماها به تدریج وارد کشور می شوند.
هم اکنون تعداد ناوگان هوایی کشور حدود 250 فروند است که بیش از 150 فروند آن در مسیرهای داخلی و خارجی پرواز می کنند و نزدیک به 100 فروند نیز بدلیل نبود قطعات و فرسودگی، زمینگیرند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید