نام 5 ایرانی در بین مظنونان حمله و تجاوز به زنان آلمانی | اتاق خبر
کد خبر: 307703
تاریخ انتشار: 20 دی 1394 - 02:28
از میان مظنونان حملات شب سال نو به زنان آلمانی 9 شهروند الجزایری تبار، 8 مراکشی، 5 ایرانی، 4 سوری تبار، 2 آلمانی، 1 عراقی ، 1 صرب و 1 شهروند آمریکایی هستند.

نام 5 پناهجوی ایرانی نیز بین 31 مظنونی که به گفته پلیس آلمان در تحقیقات پلیس این کشور درباره حملات و تجاوز  به زنان آلمانی در جشن های سال نو میلادی دست داشته اند، دیده می شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از عصر ایران، به نقل از رویترز بنا به اعلام پلیس آلمان، 31 مظنون به دست داشتن در حملات جشن سال نو میلادی در 5 شهر آلمان شناسایی شده اند که از میان این تعداد 18 نفر از دولت آلمان درخواست پناهندگی کرده بودند.

واقعه حمله به زنان و تجاوز به آنها در جشن های شب سال نو ، جامعه آلمان را تحت تاثیر قرار داده و سیاست آنگلا مرکل در جذب پناهجویان را زیر سوال برده است. پیش بینی می شود دولت مرکل پس از این حادثه در رویکرد خود در قبال جذب پناهجویان تجدید نظر کند.

پلیس آلمان هنوز اسامی مظنونان را منتشر نکرده است، اما اعلام کرده است از میان 31 مظنون 18 نفر از آنها از پناهجویانی هستند که در صف دریافت پناهندگی از دولت آلمان قرار دارند.

پلیس آلمان اعلام کرده است در ارتباط با 121 حادثه منجر به تجاوز و سرقت از زنان در جشن های شب سال نو در 5 شهر آلمان 2 جوان 16 و 23 ساله آفریقایی تبار را دستگیر کرده است.

گردهمایی شب سال نو در کنار ایستگاه متروی مرکزی شهر کلن آلمان
 

همچنین بنا به اعلام سخنگوی وزارت کشور آلمان از میان مظنونان حملات شب سال نو به زنان آلمانی 9 شهروند الجزایری تبار، 8 مراکشی، 5 ایرانی، 4 سوری تبار، 2 آلمانی، 1 عراقی ، 1 صرب و 1 شهروند آمریکایی هستند.

بنا به گفته سخنگوی وزارت کشور آلمان در حملات شب سال نو به زنان 32 مورد جنایی و قابل تعقیب از سوی پلیس شناسایی شده است که درباره این حملات نام 31 مظنون از سوی پلیس شناسایی شده است.

برخی از این مظنونان دستگیر شده اند و برخی دیگر تحت تعقیب قرار دارند.

پیش بینی میشود در کنگره حزب حاکم آلمان که قرار است به زودی در شهر مینز برگزار شود، پیشنهادهای سختگیرانه تری درباره مجازات پناهجویان و حتی اخراج آنها از آلمان مورد بحث گذاشته شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید