بهای نفت همچنان روند نزولی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 308177
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 15:23
بهای نفت در بازارهای آسیایی به دلیل نگرانی از رشد کند اقتصاد چین، عرضه بیشتر از نیاز بازار و تنش میان ریاض و تهران همچنان در سراشیبی سقوط قرار دارد.

اتاق خبر: در معاملات امروز هر بشکه نفت «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا برای تحویل در ماه آینده میلادی با 68 سنت کاهش نسبت به معاملات روز پنجشنبه هفته گذشته 32.48 دلار و نفت برنت اروپا با 69 سنت کاهش 32.86 دلار معامله شد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ سقوط 10 درصدی قیمت نفت در هفته منتهی به امروز - دوشنبه - در 12 سال گذشته بی سابقه بود.
قیمت نفت اوپک نیز در معاملات جهانی 27.85 دلار داد و ستد شد و با توجه به اینکه قیمت هر بشکه نفت ایران تا یک و نیم دلار کمتر از بهای نفت اوپک معامله می شود، بنابراین بهای نفت ایران برای هر بشکه کمی بیشتر از 26 دلار است.
«مک کارتی» استراتژیست ارشد بازارهای مالی در سیدنی در گفت و گو با شبکه اقتصادی «بلومبرگ» گفت: فروش و عرضه بیش از حد نفت در بازار، از جمله دلایل اصلی افت این محصول است.
وی افزود: تا زمانی که عرضه زیاد باشد، احتمال رسیدن به قیمت های بالا در نفت بسیار کم است.
«سانجیو گوپتا» یک فعال اقتصادی در حوزه نفت و گاز آسیا و اقیانوس آرام در سنگاپور نیز گفت: شکوفایی در قیمت نفت شاید برای مدتی کوتاه به دلیل افزایش تنش بین عربستان سعودی و ایران دیده شود.
وی افزود: اما بازار نفت پیگیر داده های اقتصادی اروپا و چین بوده و نشانه ها از کاهش بیشتر قیمت نفت خام در بازار وجود دارد.
روابط ریاض و تهران به دنبال اعدام روحانی برجسته شیعه توسط عربستان در اوایل ماه جاری میلادی تیره شد.
بورس چین نیز معاملات امروز صبح را با بیش از دو درصد افت آغاز کرد، به طوری که شاخص سهام CSI300 با 2.2 درصد افت به سه هزار و 288 واحد رسید و شاخص سهام شانگهای نیز با 2.4 درصد کاهش به سه هزار و 109 واحد افت کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید