میدان میوه و تره بار همچنان در تسخیر دلالان/سریال ادامه دار بی توجهی بارفروشان | اتاق خبر
کد خبر: 308839
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 13:00
رئیس اتحادیه میوه و تره بار در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
رئیس اتحادیه میوه و تره بار با بیان اینکه کماکان شاهد حضور دلالان در میدان بزرگ میوه و تره بار هستیم،اعلام کرد: تنها اقدامی که اتحادیه بار فروشان برای حل این معضل انجام داده است برگزاری نشست هایی با حضور اعضای صنف است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار با بیان اینکه کماکان شاهد حضور دلالان در میدان بزرگ میوه و تره بار هستیم،اعلام کرد: تنها اقدامی که اتحادیه بار فروشان برای حل این  معضل انجام داده است برگزاری نشست هایی با حضور اعضای صنف است.

حسین مهاجران در گفت  و گو با اتاق خبر در خصوص معضل دلالان در میدان بزرگ میوه و تره بار گفت: به رغم تغییر رئیس اتحادیه بارفروشان وضعیت هم چنان مانند سابق ادامه دارد و تنها اقدامی که اتحادیه بار فروشان برای حل این معضل تا به امروز انجام داده است برگزاری نشست هایی با حضور اعضای صنف است.

وی در رابطه با تأثیر حضور دلالان در بازار میوه گفت: ساماندهی بازار میوه زمانی مناسب بود و اصناف شرایط خوبی داشتند اما در چند سال اخیر به دلیل دخالت دلالان در این حوزه وضعیت چندان مطلوب نیست.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار در پاسخ به این پرسش که آیا مسئولیت میوه های شب عید به صنف بارفروشان واگذار شده است یا خیر، گفت: اصناف تا به امروز مسئولیت تأمین و ذخیره میوه را به عهده داشته است اما در خصوص توزیع بی اطلاع هستم  که چنین تغییری رخ داده است.

مهاجران در ادامه افزود: تا به حال این مسئولیت بر عهده تعاونی روستایی بوده است اما سال گذشته این نهاد عملکرد مطلوبی نداشت. اگر  این وظیفه به اصناف واگذار شود صنف ما نیز ورود خواهد کرد چراکه با دخالت خرده فروشان تنظیم بازار به خوبی انجام خواهد شد.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار در بخش دیگری اعلام کرد: بارفروشان از واحدهای صنفی میوه فروش هزینه هایی مانند سبد و مزد کارگر را نیز دریافت می کنند. این رویه هزینه های خرده فروشان را افزایش داده است و به طور حتم در صورت ادامه یافتن این شرایط میوه فروشان برای جبران زیان خود به گران فروشی روی خواهند آورد.  

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید