اوباما: هر وقت ترامپ پیروز شد سراغ من بیایید | اتاق خبر
کد خبر: 308856
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 18:03
ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا شانس پیروزی دونالد ترامپ، نامزد پیشرو جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی را ضعیف دانسته و گفت: هر وقت دونالد ترامپ پیروز انتخابات شد، آنوقت با من درباره او صحبت کنید.

 اتاق خبر - باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پیش از نطق سالانه‌اش در مصاحبه‌ای با برنامه "تودی" شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت: اگر دونالد ترامپ، نامزد پیشرو جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی پیروز شد، آن وقت به سراغ من بیایید و ما با هم درباره اینکه من چقدر مقصر این انتخاب مردم هستم مذاکره خواهیم کرد.وی افزود: کاملا مطمئنم که اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی‌ها به دنبال سیاست‌هایی هستند که امیدهای ما را پرورش دهد نه ترس‌هایمان را، اتحاد ما را بیشتر کند نه باعث تفرقه ما شوند، سیاست‌هایی که به دنبال راه حل‌های ساده و قربانی کردن نباشند بلکه به دنبال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و فشارها باشند و درباره اینکه چطور می‌توانیم برای نسل آتی، کشورش و دنیایی بهتر بسازیم راه حل پیدا کند.

اوباما در خصوص این سوال که آیا می‌تواند ترامپ را تصور کند که به عنوان رئیس جمهور نطق سالانه خود را ایراد می‌کند، گفت: تنها می‌توانم تصور کنم که نطق سالانه ترامپ در برنامه گفت‌وگوی “Saturday night” پخش شود نه در ساختمان کنگره واشنگتن. البته هیچ چیز غیرممکن نیست.

وی افزود: شعار من این بود که یک آمریکایی لیبرال یا محافظه کار وجود ندارد بلکه تنها یک ایالت متحده آمریکا وجود دارد. دو دستگی سیاسی کنونی مایه شرم است. شکی وجود ندارد که در واشنگتن بیشتر از آنکه مردم دچار تفرقه شده باشند، سیاست‌ دچار تفرقه و دو دستگی شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید