فضا نوردان خواب ندارند | اتاق خبر
کد خبر: 309260
تاریخ انتشار: 26 دی 1394 - 10:12
یک پژوهش جدید ناسا نشان داد که زمان‌های خواب فضانوردان در معرض خطر است و ممکن است منجر به اختلال در ریتم شبانه‌روزی بدن شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از جام نیوز،ارین فلین اوانز، محقق ناسا در مرکز تحقیقاتی ایمز به بررسی دلایل اصلی که می‌تواند منجر به اختلال در ریتم شبانه‌روزی بدن شود، پرداخته و این دلایل شامل سر و صدا و دماهای نامطلوب است.

وی اظهار کرد: تصور کنید سفری هوایی انجام داده‌اید و دچار اختلال پرواز شده‌اید. این حالت بسیار شبیه آن چیزی است که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی با آن روبرو هستند، با این تفاوت که فقط خطر آن بیشتر است. ناسا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: حضور در فضا می‌تواند باعث تغییراتی در ساعت زیستی و ریتم شبانه‌روزی بدن شود.

این سازمان در حال آماده‌سازی برای نیازهای پزشکی فضانوردان در ماموریتهای فضایی بلندمدت به منظور ترویج سلامت است. از این رو، آن‌ها پیشنهاد کرده‌اند که چراغهای آبی خاص ال‌ای‌دی را برای کمک به غلبه بر بیخوابی تجربه شده توسط فضانوردان در فضاپیما نصب کرده و همچنین تجملات بهتری برای ایجاد احساس راحتی در آن‌ها فراهم کنند. به گفته محققان، هنوز چیزهای زیادی در مورد محدودیت‌های بدن انسان در فضا وجود دارد که باید بررسی شوند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید