دولت به مسئله پیشگیری از اعتیاد نگاه ویژه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 309907
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 08:54
استاندار قم:
استاندار قم با اشاره به افزایش بودجه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سال آینده و نیز اهمیت آن در برنامه ششم توسعه کشور، گفت: دولت به مسئله پیشگیری از اعتیاد نگاه ویژه دارد.

اتاق خبر- استاندار قم با اشاره به افزایش بودجه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سال آینده و نیز اهمیت آن در برنامه ششم توسعه کشور، گفت: دولت به مسئله پیشگیری از اعتیاد نگاه ویژه دارد.

سید مهدی صادقی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به موفقیت ایران در موضوع برجام اظهار کرد: موقعیت امروز ایران حاصل رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، صبوری مردم عزیز و تلاش مسئولان و دستگاه دیپلماسی است و نقطه عطفی برای رفع مشکلات مشکلات و توسعه کشور خواهد بود.

وی در ادامه مباحث کار‌شناسی موجود در زمینه ابعاد مسئله اعتیاد به مواد مخدر در جامعه را مورد توجه قرار داد و افزود: همگان باید در این موضوع احساس خطر کنند و همراه با مسئولان با دیدگاهی ملی و عمومی، ورای همه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به این معظل نگاهی خاص داشته و در جهت پیشگیری از وقوع آن بکوشیم.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اهمیت آموزش را در کنار تخصیص بودجه در امر پیشگیری از بروز اعتیاد دارای اهمیت دانست و ابراز داشت: برخی رفتارهای نادرست اجتماعی با افراد سبب ترد آنان از جامعه می‌شود که این نحوه برخورد می‌تواند در گرایش افراد به اعتیاد نقشی مهم داشته باشد.

وی لازمه بازگشت افراد نجات یافته از اعتیاد به بدنه اجتماع را برخورد مناسب و محترمانه دانست و افزود: باید شرایط جامعه و پیرامون زندگی و نیز محیط‌های کاری این افراد را بگونه‌ای مهیا نماییم که پس از سلامتی، جایگاه اجتماعی خود را بازیابند و بتوانند در جهت گذران زندگی به کسب وکار بپردازند.

صادقی در پایان افزایش بودجه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سال آینده و نیز اهمیت آن در برنامه ششم توسعه کشور را مورد توجه قرارداد و اضافه کرد: برنامه ریزی برای پیشگیری از این پدیده شوم می‌تواند از هزینه‌های چند برابری در امر مبارزه با معظلات مواد مخدر و درمان و نگهداری از معتادان بکاهد.

لازم به ذکر است در ابتدای جلسه اعضای شورا، میزان معتادین به مواد مخدر در بین زندانیان و نیز قشر کارگر استان را بررسی نموده و گزارشی از فعالیت‌ها و نیز برنامه‌های خود در جهت کاهش این آمار و اشتغال افراد نجات یافته پرداختند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید