وزیر نفت تسلیم اعتراض منطقی دانشجویان شد | اتاق خبر
کد خبر: 310098
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 18:42
در حالی وزیر نفت در پاسخ به دانشجویان دانشگاه صنعت که به حذف بند استخدامی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه معترض بودند گفته بود، "هیچ کس را با اعتصاب و تحصن استخدام نمی کنیم"، که در شیوه نامه جدید استخدامی نفت مجوز استخدام دانش‌آموختگان ممتاز صادر شد.

اتاق خبر: یکی از امتیازات ویژه دانشگاه صنعت نفت که در دفترچه سازمان سنجش هنگام انتخاب رشته قید شده ، " اولویت استخدام در شرکت‌های تابعه وزارت نفت، پس از پایان موفقیت آمیز تحصیلات، مطابق با مقررات و آیین نامه‌های مصوب وزارت نفت" است، اما  حدود یک ماه پیش کریم سلحشور؛ معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت وزارت نفت اعلام کرد "اولویت استخدام حذف شده است".

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ همین موضوع موجب شد تا دانشجویان دانشگاه نفت برای اعلام اعتراض خود در سه شهر آبادان، اهواز و تهران اعتراض کنند.

بیژن نامدار زنگنه؛ وزیر نفت نیز در واکنش به اعتراض دانشجویان با اعلام اینکه "هیچ کس را با اعتصاب و تحصن استخدام نمی کنیم" گفته بود: "استخدام در وزارت نفت حسب نیاز انجام می شود و باید به خدمت افراد نیاز باشد تا استخدام صورت پذیرد.  علاوه بر نیاز، باید صلاحیت افراد از نظر هسته‌های گزینش هم احراز شود و همچنین باید افراد استخدام شده از حداقل سواد هم برخوردار باشند."

بعد از این گفته‌های زنگنه، دانشجویان معترض دانشگاه صنعت نفت،‌ نهضت «من یک بی سوادم» را راه اندازی و اعلام کردند که روز شنبه (26 دی‌ماه) با حضور در تهران در مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع آرامی را برگزار خواهند کرد.

اگرچه تجمع مورد نظر برگزار نشد اما اعتراض منطقی دانشجویان دانشگاه صنعت نفت موجب شد وزرات نفت در شیوه نامه جدید استخدامی شرکت‌های تابعه این وزارتخانه مجوز استخدام دانش‌آموختگان ممتاز دانشگاه صنعت نفت و دیگر دانشگاه‌های کشور را صادر کند.

تصویر شیوه نامه جدید استخدام دانش‌آموختگان ممتاز دانشگاه صنعت نفت و دیگر دانشگاه‌های کشور

نظرات
ADS
ADS
پربازدید