برگزاری دومین نشست شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء | اتاق خبر
کد خبر: 310159
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 02:28
فناوری اطلاعات و ارتباطات - دومین نشست شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT) برگزار شد.

اتاق خبر - این جلسه با حضور مهندس قنبری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی، دکتر دوایی معاون فناوری و نوآوری و دکتر مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه تعدادی از مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگانی از بخش خصوصی فعال در این زمینه و استادان دانشگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه مهندس قنبری ضمن اشاره بر نقش وزارت به عنوان سیاستگذار و مقررات گذار این حوزه بر استخراج نقشه راه و راهکارهایی برای مشارکت تمامی قسمتها از جمله بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و استفاده از همه ظرفیتها تأکید کرد.

بنا بر گزارش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در ادامه دکتر براری، با ابراز امیدواری از اجرای طرح برای ارتقاء صنایع، آمادگی آن معاونت برای پی گیری قوانین و مقررات مرتبط برای الزامات اجرایی شدن این فناوری را اعلام نمود.

همچنین دکتر دوایی با بیان دیدگاه‌های مختلف نسبت به فناوری اینترنت اشیا اشاره کرد که باید با نگاه حداقل ساختن اتلاف منابع به تمام حوزه‌ها وارد شد.

سپس دکتر ضرابی به ارائه دستاوردهای فاز اول پروژه رگولاتوری اینترنت اشیا در حوزه خودرویی پرداخت و رویکردهای مختلف اعضا در خصوص پایلوت مورد نیاز این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در دومین جلسه شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT) اعضای حاضر در جلسه پیرامون مباحث مطرح شده به تبادل نظر پرداختند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید