تقویت پیوندهای فرهنگی بین ایران و افغانستان ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 310214
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 05:15
استاندار قم تأکید کرد:
استاندار قم در همایش بررسی بررسی مسائل فرهنگی اجتماعی پناهندگان طی سخنانی بر ضرورت تقویت پیوندهای فرهنگی بین دولت و مردم ایران و افغانستان تأکید کرد.

اتاق خبر-  استاندار قم در همایش بررسی بررسی مسائل فرهنگی اجتماعی پناهندگان طی سخنانی بر ضرورت تقویت پیوندهای فرهنگی بین دولت و مردم ایران و افغانستان تأکید کرد.

سید مهدی صادقی در سومین همایش بررسی مسائل فرهنگی اجتماعی پناهندگان که در مجتمع یاوران مهدی جمکران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران و غرب اظهار کرد: این توافق نقش مهمی را در افزایش ثبات و امنیت منطقه و جهان ایفا خواهد کرد.

استاندار قم با بیان اینکه مذاکرات ایران با غرب دکترین جدیدی را برای حل مسائل جهان ارائه نمود، افزود: دستیابی به توافق از طریق مذاکره و جلوگیری از جنگ و درگیری از مهم‌ترین تجربیات جهان در این مسئله بود.

وی با اشاره به تلاش برخی کشور‌ها برای ایران و اسلام هراسی، گفت: با تلاش تیم خدمتگزار سیاست خارجی ایران و با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب توانستیم نقطه عطفی را در تاریخ جمهوری اسلامی رقم بزنیم.

صادقی در ادامه با بیان اینکه این گردهمایی موجب تقویت پیوندهای عمیق فرهنگی بین ایران و افغانستان خواهد شد، افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی موجب افزایش دوستی دو ملت نیز خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه مسئولان استان قم همه تلاش خود را برای خدمت رسانی به میهمانان خود انجام می‌دهند، گفت: با وجود همه تلاش‌ها هنوز کاستی‌هایی داریم که امیدوارم با تبادل آراء و دریافت نظرات پناهندگان بتوانیم آن‌ها را مرتفع نماییم.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید