مرورگر IE بازنشست شد | اتاق خبر
کد خبر: 310509
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 10:55
مایکروسافت با عرضه آخرین وصله امنیتی خود در این هفته اعلام کرد که برای همیشه به پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی مرورگر اینترنتی Internet Explorer پایان داده است.

اتاق خبر - این شرکت در جریان عرضه وصله‌های امنیتی خود به صورت ماهانه،‌ نسخه‌های ۸، ۹ و ۱۰ مرورگر اینترنتی Internet Explorer را وصله کرد و توضیح داد آخرین باری بوده که این نسخه‌ها را مورد پشتیبانی قرار داده است.پایان پشتیبانی امنیتی از این مرورگرهای اینترنتی برای کاربران ویندوز ۷ به این معنی خواهد بود که میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان ناامن می‌شوند.


البته در این زمینه برخی استثنائات هم لحاظ شده است. مایکروسافت در این زمینه توضیح داد وصله‌های ماه دسامبر همچنان از طریق کانال‌های معمول به‌روزرسانی عرضه می‌شود که از جمله این کانال‌ها می‌توان به Windows Update اشاره کرد. 

آن دسته از کاربرانی که از نسخه‌های قدیمی‌تر مرورگر اینترنتی مایکروسافت استفاده می‌کنند، در معرض خطرات جدی قرار دارند و می‌بایست هر چه سریع‌تر مرورگر خود را به نسخه‌های جدیدتر ارتقاء دهند.به هر حال، هنوز آمار دقیقی منتشر نشده است که مشخص شود چه تعداد کاربر جهانی در حال استفاده از سه نسخه ۸، ۹ و ۱۰ مرورگر اینترنتی Internet Explorer هستند. ولی کارشناسان می گویند این پایان پشتیبانی باعث به خطر افتادن ده‌ها میلیون نفر شده است.

منبع:itna

نظرات
ADS
ADS
پربازدید