نتوانسته‌ایم به مطالعه آزاد ترغیب کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 310829
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1394 - 14:03
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت: هنوز نتوانسته‌ایم ترغیب کننده برای مطالعه آزاد باشیم و ما باید بتوانیم زمینه فرصت کتابخوانی با انتخاب آزاد و نه اجباری را فراهم کنیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، عباس صالحی امشب در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب خوزستان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی این استان با بیان اینکه ناشران حرفه‌ای و کتاب‌های تازه حضور جدی داشته باشند اظهار کرد: بررسی آمار فروش نمایشگاه‌های کتاب  در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که هنوز نتوانسته‌ایم ترغیب کننده برای مطالعه آزاد باشیم و باید بتوانیم فرصت کتابخوانی با انتخاب آزاد و نه اجباری را فراهم کنیم.

وی افزود: نمایشگاه‌های کتاب نباید مراکز ثابت فروش کتاب را در استان و سایر نقاط کشور تضعیف کنند بلکه باید این مراکز را تقویت کرده و این دو مرکز با هم متصل باشند.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: در 9 ماهه نخست سال‌جاری تاکنون 50 هزار عنوان کتاب در کشور چاپ شده است این در حالی است که پیش از این و از سال 1358 تاکنون حدود یک میلیون کتاب در کشور چاپ شده است.

صالحی یادآور شد: از سال 1392 تاکنون 68 نمایشگاه استانی با یک میلیون و 400 هزار عنوان کتاب در سراسر کشور برپا شده است.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون 20 هزار ناشر در این نمایشگاه‌های استانی سراسر کشور حضور یافته‌اند که شرکت ناشران استانی و شهرستانی در این نمایشگاه‌ها از مزایای برپایی این نمایشگاه‌ها است .

صالحی در ادامه افزود: در سال گذشته 150 میلیارد ریال و در سال جاری تا پیش از برگزاری این نمایشگاه 170 میلیارد ریال کتاب فروش رفته است.

این مسئول در پایان بیان کرد: برپایی هفته فرهنگی در استان در زمان برگزاری این نمایشگاه  و برنامه‌های جنبی نمایشگاه با محوریت کتاب و کتابخوانی از دیگر مزایای برگزاری این نمایشگاه است.

دهمین نمایشگاه کتاب خوزستان از 30 دی تا ششم بهمن و با 56 هزار عنوان کتاب در اهواز برپا شده است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید