نشست رؤسای اتاق های سراسر کشور با سرمایه گذاران کیش | اتاق خبر
کد خبر: 311295
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 17:11
در نشست رؤسای اتاق های سراسر کشور با سرمایه گذاران کیش، راهکارهای توسعه اقتصادی نخستین منطقه آزاد کشور، بررسی شد.

اتاق خبر: در نشست رؤسای اتاق های سراسر کشور با معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی جزیره، «مسعود خوانساری» رییس اتاق تهران و نائب رئیس اتاق ایران با اشاره به ظرفیت های منحصر به فرد جزیره کیش گفت: بسیاری از مشکلات و بروکراسی ها موجود در مناطق آزاد وجود ندارد و بدین ترتیب باید برای بهره برداری بهینه از ظرفیت های این مناطق برنامه ریزی شود.

بنا بر این گزارش به نقل از اتاق ایران، وی با بیان اینکه در ماه های اخیر بیش از صد هیأت اقتصادی و تجاری از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری به ایران سفرکرده اند، افزود: جزیره کیش با توجه به پتانسیل هایی که دارد می تواند به صورت ویژه مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.

خوانساری در ادامه به موضوع ایجاد اتاق بازرگانی در جزیره کیش اشاره و تصریح کرد: ایجاد اتاق بازرگانی کیش از سالهای گذشته مطرح بوده که باید براساس قوانین این موضوع بررسی شود.

«پدرام سلطانی» نایب رئیس اتاق ایران نیز با اشاره به اشتیاق سرمایه گذاران برای فعالیت در ایران از طریق جزیره کیش گفت: در شرایط پسا برجام فرصت مناسبی برای توسعه مناطق آزاد کشور مهیا شده و جزیره کیش به عنوان اولین و فعالترین منطقه آزاد کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی با اعلام آمادگی اتاق ایران برای برقراری ارتباط نزدیک با فعالان اقتصادی منطقه آزاد کیش عنوان کرد: جزیره کیش به عنوان منطقه ای موفق می تواند الگوی دیگر مناطق کشور باشد.

سلطانی از جزیره کیش به عنوان تنها منطقه آزادی یاد کرد که موفق شده است در مسیر ماموریت و خط مشی تعریف شده خود حرکت کند.

نایب رئیس اتاق ایران، عدم حضور بخش خصوصی در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری ها را یکی از مشکلات اقتصادی امروز کشور دانست .

«شیرزاد» مدیر سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش نیز در این نشست با اشاره به حجم گسترده فعالیت های اقتصادی در جزیره کیش، خاطر نشان کرد: 89 درصد اقتصاد جزیره کیش در دست بخش خصوصی است.

وی با اشاره به جایگاه هجدهم کیش در بین استان های کشور از نظر فعالیت های اقتصادی، تصریح کرد: جزیره کیش رینگ صادراتی بورس کالا است و در زمینه های پتروشیمی و انرژی نیز بورس کیش فعالیت چشمگیری دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه 12 هزار میلیارد تومان حجم معاملات بورس کیش بوده است، افزود: جزیره کیش دومین بورس بزرگ کشور را داراست .

گفتنی است در این نشست، فعالان بخش خصوصی جزیره کیش نیز به ارائه نظرات، انتقادات و طرح سوالات و موانع پیش روی خود در عرصه فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری پرداختند

نظرات
ADS
ADS
پربازدید