حضور شرکتهای ایرانی در چین | اتاق خبر
کد خبر: 311299
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 17:33
وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین:
وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین دردیدار با دکترواعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران بربازار متقابل شرکتها ی چینی و ایرانی تاکید کرد و گفت: با رفع تحریم ها فضای ارتباط درحوزه ICT با ایران رقابتی می شود.

به گزارش اتاق خبر  و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، میائو وی وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین در دیدار با دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفت: از فرصت ملاقات دو رییس جمهور استفاده کرده و بعداز نشست امروز، مسیر حرکت و رشد حوزه ICT در ایران را باورکردم.

میائووی برهمکاری همه جانبه با ایران درحوزه ICT تاکید کرد و افزود: ازحضور شرکتهای ایرانی درچین حمایت می کنم. وی با اشاره به تاریخ و تمدن کهن دو کشور ادامه داد:‌ امضاء سندهای مختلف همکاری میان دو کشور در زمینه های مختلف از جمله ICT و فضا، پیشرفت روابط دو کشور را درپی دارد.

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین با بیان اینکه این کشور در زمینه ICT با رشد مثبت مواجه بوده است ادامه داد:چین حتی در زمان تحریم، با ایران روابط نزدیک داشت و با برداشتن تحریم ها، فضای همکاری و توسعه برای بسیاری از شرکتهای جدید، فراهم می شود.

وی بر حمایت از حضور شرکتهای چینی در ایران تاکید کرد و افزود: همواره بازارچین برای ایران باز است.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید