امیرعبداللهیان: تروریست‌ها نمی‌توانند با نقاب جدید وارد عرصه سیاسی سوریه شوند | اتاق خبر
کد خبر: 311713
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 04:56
در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان
سیگرید کاگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و رایزنی کرد.

سیگرید کاگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کاگ در این دیدار با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران‌های منطقه اظهار کرد: لبنان را نمی‌توان جدای از بحران‌های موجود در منطقه مدنظر قرار داد. لبنان از این بحران‌ها به‌ویژه بحران سوریه تاثیر جدی می‌پذیرد و لذا حل بحران سوریه نقش به‌سزایی در حل مشکلات لبنان دارد.

وی با تاکید بر ضرورت تداوم رایزنی با ایران برای برون‌رفت از بحران سوریه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در این راستا می‌تواند نقش به‌سزایی ایفا کند.

امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ضمن تشریح آخرین وضعیت تحولات سوریه و منطقه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حداکثر تلاش خود را می‌کند تا بحران سوریه از طریق گفت‌وگوی طرف‌های مختلف حل شود.

او لجاجت عربستان سعودی را برای وارد کردن برخی تروریست‌های شناخته شده، به اسم معارض در گفت‌وگوهای سوریه را رویکرد غیرسازنده خواند و گفت: تروریست‌هایی که رویکردهای مجرمانه و شناخته شده داشته‌اند نمی‌توانند با نقاب جدیدی قصد ورود به عرصه‌های سیاسی و حاکمیتی را داشته باشند و این رفتار را اقدامی تحمیلی و مغایر با خواسته‌ها و اراده قاطبه مردم سوریه توصیف کرد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با اشاره به محاسبات غلط رژیم صهیونیستی در برخورد با واقعیت‌های موجود در سوریه و لبنان افزود: بدون شک اقدامات نسنجیده آن رژیم می‌تواند تبعات منفی به دنبال داشته باشد و سزاوار است سازمان ملل اهتمام بیش‌تری جهت جلوگیری از اقدامات خصمانه آن رژیم به‌عمل آورد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید