فرمانده نیروی دریایی آمریکا هشدار امروز نیروی دریایی ایران به ناو آمریکا را تایید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 312669
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1394 - 02:29
فرمانده ناوگان پنج نیروی دریایی آمریکا در منطقه به طور ضمنی هشدار امروز ناوهای ایران به رزمناو آمریکایی حاضر در آب‌های محل رزمایش را تایید کرد.

به گزاش اتاق خبر، خبرگزاری فارس. نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  امروز (چهارشنبه)در جریان برگزاری رزمایش ولایت 94 که در منطقه شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه شمالی شمال اقیانوس هند در حالی برگزاری است، به یک  رزمناو آمریکایی که وارد آب‌های محل رزمایش شده بود، اخطار داد و ناو آمریکایی را مجبور به ترک این منطقه کرد.

به گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نیروی دریایی آمریکا در اقدامی برای عادی جلوه دادن اهمیت این موضع این رویداد را عادی اعلام کر د.

«کوین استیفینس» فرمائده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا حاضر ئر منطقه با انشتار بیانیه‌ای اعلم کرد: «ایران اعلام کرده که مناطقی را برای اجرای رزمایش بسته است. انجام رزمایش برای هر نیروی دریایی امری عادی است.»

وی افزود: «نیروی های ما نیز به همین طریق در زمان رزمایش نواحی را مسدود شده اعلام می‌کنند. ما چنین اعلام‌هایی را "دستور" در نظر نمی‌گیریم.»

و اما امیر دریادار «حبیب الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز دراین باره گفته است: «از آنجا که پیش بینی می شد آمریکایی ها برای کسب اطلاع از تاکتیک های ما به منطقه رزمایش نزدیک شوند، یک بار توسط هواپیمای گشت دریایی و یک بار هم از طریق ناوشکن البرز به آنها اخطار داده شد و آنها هم منطقه را ترک کردند.»

وی گفت: «شناور بیگانه با یگان پروازی خود به نزدیکی آبهای محل رزمایش آمده بود.»

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید