Performancing Metrics

این پهپاد سبک می‌تواند پرواز کند، شنا کند و به عمق آب برود! | اتاق خبر
کد خبر: 313008
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1394 - 15:46
از قرار معلوم پهپاد‌های آینده قادر هستند در زیر آب نیز شنا کنند تا هیچ‌ چیز از چشم‌ها پنهان نماند. حالا پهپاد لون کاپتِر (Loon Copter) که توسط واحد تحقیقاتی دانشگاه اوکلند ساخته شده نه تنها قادر است پرواز کند بلکه می‌تواند به داخل آب هم شیرجه بزند و شنا ک

اتاق خبر - مدتی است که خبری از پهپاد لون کاپتر به گوش می‌خورد تا اینکه دست آخر امسال چشم علاقه‌مندان به این پهپاد منحصر به فرد روشن شد. در نگاه اول پهپاد لون کاپتر شبیه هلی‌کوپتر چهار پره‌ای است که تنها از لحاظ ابعاد مقداری بزرگ‌تر است و بدنه‌ آن نیز بشکه مانند است.

همان‌گونه که اشاره شد این پهپاد قادر است بر روی آب شناور بماند و عملیاتی همانند هاور کرافت انجام دهد. در کنار این ویژگی، طراحی هنرمندانه این پهپاد را قادر می‌سازد تا به صورت ۹۰ درجه به داخل آب وارد شود. جالب اینجاست که پس از فرو رفتن به آب و انجام ماموریت‌های مختلف، این پهپاد جدید قادر است از آب بیرون آمده و مجدد در هوا پرواز کند.

تیم محققین سازنده این پهپاد بر این باورند که امکان پرواز در هوا و شنا در زیر آب، باعث می‌شود پهپاد لوون کاپتر برای عملیات‌های نجات و تحقیقات مهندسی در زیر آب استفاده شود. البته همان‌گونه که اشاره شد در حال حاضر تنها نمونه اولیه این پهپاد معرفی شده و این امر به این معناست که هنوز کامل نشده است.

با این حساب در حال حاضر امکان مشاهده ویدئو‌های گرفته شده به صورت مستقیم وجود ندارد و حتما باید ویدئوها بعدا مشاهده شود. تیم سازنده این پهپاد مدعی است در نسخه کامل آن از مودم‌های آکوستیک (Acoustic modems) یا دستگا‌ه‌های تکرار کننده سیگنال (repeater) برای ارسال مستقیم تصاویر ویدئویی استفاده شود.

پهپادها فرزندان جدید فناوری روز هستند و دوران بلوغ خود را سپری می‌کنند، به این ترتیب بدون شک در آینده خبرهای بسیار بیشتری از رشد و امکانات بیشتر آنها خواهیم بود.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید