به فاینانسرهای خارجی ضمانت می دهیم | اتاق خبر
کد خبر: 313422
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 19:53
ما شرکت ایرانی را اعتبار سنجی می کنیم و بعد از برآورد اعتبار آن ،به فایناسر خارجی اعلام می‌کنیم که تا این مقدار ما این شرکت را ضمانت می کنیم.

اتاق خبر: عضو هیئت مدیره صندوق توسعه صادرات در خصوص اینکه اگر دوباره کشور درگیر تحریم شود صندوق چه واکنشی را نشان می دهد گفت: در اساسنامه صندوق در قسمت ریسک های تحت پوشش، بندهایی نوشته شده یکی از این بندها این است که اگر سیاست‌های وارداتی کشور  سبب شود که خریدار ایرانی به پول خود نرسد صندوق تمام پول صادر کننده را به او پرداخت کند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ سید آرش شهر آئینی افزود: در این بند حتی واژه تحریم و ریسک های سیاسی به کار برده شده و در واقع وظیفه این صندوق در اصل همین است که به عنوان نماینده دولت ضربه گیر بخش خصوصی باشد.

وی با توجه به وضعیت اقتصاد جهانی، ریسک های اقتصادی را بیشتر از ریسک های سیاسی دانست و گفت: با توجه به اوضاع بازار و افت رشد اقتصادی چین و کاهش رشد  جهانی اقتصاد اکنون این ریسک بیشتر از سیاسی به چشم می آید.

شهر آئینی در خصوص کالاهای ضمانت شده توسط این صندوق گفت: ما محدودیتی در ضمانت کالاهای صادراتی نداریم و همه گونه کالا و ماشین های صنعتی را ضمانت می کنیم.

وی در خصوص سقف ضمانت نامه ها گفت: ما کشورها را سقف بندی کردیم اما با بیشتر کشورها مشکلی نداریم به غیر از افغانستان و عراق که مصوبه خاص و سقف آن اعلام شده است.

وی در خصوص دادن ضمانت به فاینانسرهای خارجی گفت: ما شرکت ایرانی را اعتبار سنجی می‌کنیم و بعد از برآورد اعتبار آن، به فایناسر خارجی اعلام می کنیم که تا این مقدار ما این  شرکت را ضمانت می کنیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید