توقف تولید تویوتا به دلیل کمبود فولاد | اتاق خبر
کد خبر: 313564
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 10:52
تویوتا موتور بدنبال انفجار در یک کارخانه فولاد تحت اداره یکی از شرکتهای تابعه اش، اعلام کرد ممکن است تولید کارخانه‌های ژاپنی این شرکت به دلیل کمبود فولاد در فوریه متوقف شود.

اتاق خبر: انفجار در کارخانه آیچی استیل، تولید قطعات فولادی را محدود کرده و ممکن است به تولید پرفروش‌ترین خودروساز جهان که حدود 40 درصد از تولید جهانی خود را در ژاپن تولید می‌کند لطمه بزند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ سخنگوی تویوتا اظهار کرد در حال حاضر به اندازه کافی قطعات در انبارهایمان داریم تا کارخانه‌های داخلی تا فوریه فعالیت کنند اما اضافه کاری و شیفتهای تعطیلات هفتگی برای هفته آینده لغو شده است. پس از این تاریخ وضعیت موجودی انبارها به صورت روزانه کنترل می‌شود و تصمیم لازم طبق آن صورت می‌گیرد.

آیچی استیل در هشتم ژانویه اعلام کرد که انفجار در کارخانه چیتای این شرکت در مرکز ژاپن باعث تولید قطعات فولادی ویژه شده است با اینهمه این شرکت فعالیتهایش را در ماه مارس از سرمی‌گیرد.

تویوتا که برندهایش شامل تویوتا، لکسوس، دایهاتسو موتور و هینو موتورز است، در سال گذشته چهار میلیون خودرو در ژاپن تولید کرد که حدود 46 درصد از این تعداد صادر شدند.

توقف تولید، برنامه تویوتا برای تولید داخلی 4.13 میلیون خودرو در سال جاری شامل مدل دو گانه سوز پریوس را مختل می‌کند.

تویوتا پس از فروش جهانی 10.15 میلیون خودرو و مغلوب کردن فولکس واگن و سایر رقبایش در کسب عنوان پرفروش‌ترین خودروساز دنیا، تصمیم دارد امسال در سطح جهانی 10.2 میلیون خودرو تولید کند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، تویوتا که روزانه 14 هزار خودرو در ژاپن تولید می‌کند، درباره قطعاتی که با کمبود روبرو شده اند، توضیحی نداده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید