آغاز پرداخت باقیمانده مطالبات چایکاران | اتاق خبر
کد خبر: 313565
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 10:58
رییس سازمان چای کشور گفت: از امروز پرداخت 130 میلیارد ریالی مطالبات چایکاران آغاز شد.

اتاق خبر: محمدولی روزبهان گفت: با توجه به تامین اعتبار صورت‌گرفته از روز گذشته (شنبه)، پرداخت مطالبات چایکاران آغاز شده‌ است و تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی اضافه کرد: با احتساب مبلغ پرداختی اخیر جمع مبلغ مطالبات پرداخت شده به چایکاران استانهای گیلان و مازندران به 90 درصد می رسد.

روزبهان ادامه داد: با اتمام پرداخت 13میلیارد تومانی میزان پرداخت مطالبات به 123 میلیارد تومان می‌رسد.

رییس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه این سازمان در حال پیگیری ده درصد مطالبات باقی‌مانده چایکاران است، تصریح کرد: پس از وصول نتیجه مابقی مطالبات چایکاران استانهای گیلان و مازندران به حساب چایکاران واریز خواهدشد.

وی خاطر‌نشان کرد: در سال جاری با توجه به کیفیت مطلوب چای تولیدی و ویژگی خاص و منحصربه فرد آن که عاری بودن از سموم شیمیایی است، مصرف کنندگان در کشور رویکرد خوبی به چای ایرانی داشتند و تاکنون 95 درصد چای خشک تولیدی کارخانجات چای‌ گیلان و مازندران به فروش رسیده است.

روزبهان با اشاره به اینکه 38 درصد برگ‌های سبز چای کشور امسال درجه یک و 62 درصد درجه دو بوده است، تصریح کرد: تنها کشوری که برای تولید چای در دنیا از هیچ سمی استفاده نمی کند، ایران است که به لحاظ برخورداری از اقلیم خاص و سرمای شدید امکان زمستان گذرانی آفات مختلف گیاهی در باغات چای وجود ندارد و چای ایرانی تنها چای بدون سم دنیا است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید