طلای جهانی به 1122 دلار رسید | اتاق خبر
کد خبر: 313922
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 18:39
طلا در بازار جهانی نخستین روز فوریه را با صعود آغاز کرد و پس از صعود در ژانویه که بزرگترین افزایش ماهانه در یک سال گذشته بود، در سطح بالاتری ایستاد.

اتاق خبر: هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.4 درصد افزایش یافت و به 1122 دلار رسید

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با 0.4 درصد افزایش، 1121 دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار روز جمعه پس از اینکه بانک مرکزی ژاپن نرخهای بهره را منفی کرد و باعث تقویت ارزش دلار شد، با 20 سنت یا کمتر از 0.1 درصد افزایش، به 1116 دلار رسیده و این فلز ارزشمند با 1.8 درصد یا 18 دلار افزایش، برای دومین هفته متوالی صعود کرده بود.

طلا در ماه ژانویه 5.3 درصد افزایش قیمت داشت که بزرگترین افزایش ماهانه از ژانویه سال 2015 بود.

به گفته تحلیلگران بازار، اگر طلا بتواند از سطح مقاومتی 1140 دلار عبور کند، صعودش به مرز 1200 دلار هموار خواهد شد.

نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی چین که ریزش بازارهای مالی این کشور را به دنبال داشته است به همراه افت شدید قیمت نفت به افزایش تقاضا برای طلا به عنوان دارایی مطمئن کمک کرده و از افزایش قیمت این فلز زرد پشتیبانی کرده است.

نوسانات بازارهای مالی باعث شده سرمایه گذاران احتمال کمتری دهند که نرخهای بهره آمریکا در ماه مارس افزایش خواهد یافت و این امر به جذابیت طلا افزوده است با اینهمه تحلیلگران بانک فرانسوی سوسیته جنرال متوسط قیمت هر اونس طلا در سه ماه اول امسال را 1040 دلار و در سه ماهه پایانی سال 955 دلار پیش بینی کرده اند.

طبق آمار بلومبرگ، ذخایر صندوقهای سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا پنج شنبه گذشته بری نهمین روز متوالی افزایش داشت و به بالاترین میزان در بیش از سه ماه گذشته رسید. ورود سرمایه به این صندوقها ماه گذشته که سرمایه گذاران از دارایی‌های پرنوسان مانند سهام به سوی طلا رفتند، بزرگترین رشد را در یک سال گذشته داشت.

توجه بازار در هفته جاری همچنان به اقدامات بانکهای مرکزی معطوف خواهد بود زیرا گسترش سیاست پول آسان به نفع طلا خواهد بود. قرار است ماریو دراگی و هاروهیکو کورودا، روسای بانکهای مرکزی اروپا و ژاپن سخنرانی کنند و همچنین چندین آمار اقتصادی جدید در آمریکا منتشر خواهد شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.3 درصد افزایش، به 14.31 دلار رسید. هر اونس پالادیم با 0.2 درصد کاهش، به 498 دلار رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.3 درصد کاهش، 868 دلار معامله شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید