آغاز عرضه اولیه مراحل جدید اسناد خزانه اسلامی | اتاق خبر
کد خبر: 314000
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 23:04
مدیرعامل فرابورس ایران از عرضه اولیه اسناد خزانه مرحله سوم با کشف قیمت ۸۵۲ هزار و ۱۰۵ ریالی خبر داد.

اتاق خبر: امیر هامونی با اعلام آغاز عرضه ‌اولیه مراحل جدید اسناد خزانه اسلامی از امروز اظهار داشت: بر این اساس در روز جاری عرضه 10 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی با نماد "اخزا3" که در روز 21 مهرماه 1395 سررسید می‌شود، انجام شد.
بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه عملیات آماده‌سازی سامانه معاملاتی اسناد خزانه اسلامی به منظور انجام معاملات ثانویه اسناد خزانه اسلامی مربوط به 411 پیمانکار در سامانه‌های فرابورس ایران، سپرده‌گذاری مرکزی و مدیریت فناوری انجام شده و این اسناد قابلیت معامله پیدا کرده‌اند؛ بیان داشت: علاوه بر این تا پایان بهمن‌ماه نیز عملیات آماده‌سازی کل اسناد خزانه اسلامی به منظور انجام معاملات ثانویه انجام خواهد شد.
هامونی افزود: از مجموع 50 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی پذیرفته شده در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران، تاکنون 26 هزار میلیارد ریال به 484 پیمانکار واگذار شده و عملیات واگذاری این اسناد به پیمانکاران تا پایان سال تا سقف 50 هزار میلیارد ریال توسط بانک ملی ایران ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارش‌ها تا پایان دی‌ماه، بخش زیادی از خریداران اسناد خزانه اسلامی مرحله اول را اشخاص حقیقی تشکیل داده‌اند، اضافه کرد: تعداد خریداران اسناد خزانه اسلامی مرحله اول، در مجموع 323 شخص حقیقی و حقوقی بوده‌ که از این تعداد، 281 شخص حقیقی از این اسناد را خریداری کرده‌اند.
هامونی تاکید کرد: در حال حاضر سود موثر اسناد خرانه اسلامی بالاتر از سود موثر بسیاری از ابزارها و اوراق تامین مالی همچون اوراق مشارکت و اجاره است و این وضعیت، فرصت مناسبی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد تا با خرید این اسناد منتفع شوند.
وی خاطرنشان کرد: با نزدیک‌تر شدن به ایام پایان سال پیش‌بینی می‌شود حجم بیشتری از این اسناد توسط پیمانکاران عرضه شده و مردم و سرمایه‌گذاران بیشتری بتوانند در معاملات ثانویه اسناد خزانه اسلامی در بازار فرابورس ایران مشارکت کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید