در برنامه بزرگداشت‌های تئاتر فجر چه گذشت؟ | اتاق خبر
کد خبر: 314088
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1394 - 07:13
وزیر فرهنگ و ارشاد اشلامی، علی مرادخانی، مهدی شفیعی به همراه سعید اسدی از ایرج صغیری، بهزاد قادری و منیژه محامدی تقدیر کردند.

اتاق خبر- وزیر فرهنگ و ارشاد اشلامی، علی مرادخانی، مهدی شفیعی به همراه سعید اسدی از ایرج صغیری، بهزاد قادری و منیژه محامدی تقدیر کردند.

در مراسم پایانی جشنواره‌ی تئاتر فجر که 12 بهمن ماه در تالار وحدت، برپا شد، بزرگداشت این سه هنرمند برگزار شد.

صغیری پس از دریافت جایزه خود در واکنش به صحبت‌های مجری مراسم که چند بار به حفظ محیط زیست اشاره کرده بود، گفت: محیط زیست به اندازه کافی دلسوز و مسئول دارد اما چیزی که کمتر دلسوز دارد تئاتر است. باید پیشکسوتان برباد رفته را گرامی بداریم و بزرگوارن دیگری هم هستند که بر گردن تئاتر حق دارند. 

او افزود: نکته قابل توجه دیگر این است که جهان دگرگون شده و دیگر مرکز و پایتخت کشورها تعیین کننده شکل و محتوای هنر نیستند.حالا دیگر ده کوره‌ها هم حرف حرف دارند.

وی ادامه داد: شهرستان‌ها و دهات‌های کوچک را فراموش نکنید. سپاه هنرمندان از آنجا دارد راه می‌افتد، هرچند کوچک است ولی چند سال دیگر تئاتر را قبضه می‌کند.

سپس در ادامه از بهزاد قادری تقدیر شد که او خطاب به وزیر ارشاد گفت: امروز طی یک اتفاق عجیب به اشتباه 4 صبح با او تماس گرفته‌اند که در جشنواره شرکت کند ولی بعد متوجه شده‌اند که قرار بوده این اتفاق ساعت 4 عصر رخ دهد!

وی همچنین با اشاره به اینکه با وجود کتاب‌هایی که تالیف کرده این تصور را داشته که کارش دیده نمی‌شود ولی ناگهان برای تقدیر در جشنواره از او دعوت می‌شود، با خواندن داستانی کوتاه از استحکام تئاتر ایران سخن گفت و به حضار گفت که شما همه به تئاتر مدیون هستید.

منیژه محامدی دیگر هنرمندی که از وی تقدیر شد از وزیر و مرادخانی درخواست کرد: بیشتر به فکر تئاتر باشند. کمک کنند تا بتوانیم روی پایمان بایستیم.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید