امضای قرارداد ساخت گیربکس توسط بخش خصوصی ایران و اتریش | اتاق خبر
کد خبر: 314529
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 21:00
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: امروز قرارداد ساخت گیربکس با اتریشی‌ها به امضا رسید و امیدواریم بتوانیم با توجه به فعالیت اتریش در حوزه تحقیقات و رقم بالای سرمایه گذاری این کشور در حوزه خارجی در حوزه سرمای گذاری نیز همکاری‌ کنیم.

اتاق خبر: امروز 50 نفر از بازرگانان ایالت اشتایرمارک اتریش برای رایزنی‌ بازرگانی مهمان اتاق بازرگانی تهران بودند که در راس آن‌ها کریستین بوخمان وزیر اقتصاد گردشگری و فرهنگ ایالت اشتایر مارک اتریش حضور داشت.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ این ایالت یکی از 9 ایالت اتریش است که 1.3 میلیون نفر جمعیت دارد و مرکز تحقیقات در حوزه‌های صنعتی،‌فناوری و محیط زیست محسوب می‌شود.

در دیدار امروز مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران با وزیر اقتصاد و گردشگری اتریش به سابقه 500 ساله رابطه دو کشور ایران و اتریش اشاره کرد و افزود: اتریش کشور تاثیرگذاری در اتحادیه اروپاست و با لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران دو کشور می‌توانند همکاری‌ خوبی را با یکدیگر داشته باشند، به ویژه آنکه با بازار بیش از 300 میلیون نفر در منطقه ذخایر خام طبیعی و معدنی و ثباتی که دارد، می‌تواند برای اتریش یک موقعیت استراتژیک محسوب شود. از طرفی دیگر اتریش نیز در اتحادیه اروپا امتیازاتی دارد که می‌تواند با ایران سرمایه گذاری‌های مشترکی را انجام دهد.

وی به حجم روابط تجاری ایران و اتریش در سال 2014 اشاره کرد و گفت متاسفانه این رقم حدود 218میلیون دلار بوده و فکر می‌کنیم باید بخش بازرگانی دو کشور را برای گسترش روابط تجاری ترغیب کرد.

خوانساری با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه رشد 8 درصدی اقتصادی ترسیم شده، تصریح کرد: از طرفی دیگر تورم و بیکاری باید به نرخ زیر 10 درصد برسد که برای تحقق این امر نیازمند جذب 250 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی هستیم.

وی به موقعیت اتریش در حوزه سرمایه گذاری اشاره کردو گفت: در کنار این موضوع اتریش 360 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارد که می‌تواند بخشی از آن را نیز در ایران انجام دهد که در کوتاه مدت به نتیجه برسد.

وی به انعقاد قرارداد ساخت گیربکس توسط اتریشی‌ها برای ایران اشاره کرد و گفت: این قرارداد امروز بین بخش خصوصی دو کشور به امضا رسید.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید