سفررئیس جمهوری به اروپانخستین گام تحول بزرگ درصنعت فناوری اطلاعات است | اتاق خبر
کد خبر: 315123
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 12:31
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری به کشورهای اروپایی و برقراری تعامل سازنده با جهان را مهمترین گام برای شروع یک تحول بزرگ درصنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات( فاوا) ایران عنوان کرد.

اتاق خبر: ناصر علی سعادت افزود: صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات یک صنعت جهانی است و برقراری تعامل سازنده با جهان، زمینه ساز بروز یک تحول بسیار بزرگ در این صنعت در داخل کشور خواهد بود.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا ؛وی به عزم جدی شرکت های بزرگ مخابراتی جهان و شرکت های معتبر فعال در تولید نرم افزار و سخت افزار به سرمایه گذاری و فعالیت مشترک با شرکت های ایرانی پس از سفر رئیس جمهوری به ایتالیا و فرانسه اشاره کرد و گفت: ابراز علاقه شرکت های فرانسوی به فعالیت مشترک با فعالان فاوای ایران کوچکترین برکت سفر دکتر روحانی است که این صنعت را دگرگون می کند و همه از آن منتفع خواهند شد.
سعادت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) را گام ارزشمند دولت تدبیر و امید در ایجاد تحول در اوضاع اقتصادی کشور دانست.
برجام در بیست و سوم تیرماه 1394 بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) نهایی شد و در بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در اجرای برجام، روند لغو تحریم های ظالمانه غرب علیه تهران آغاز شد.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با انتقاد از کسانی که اجرای برجام و سفر دکتر روحانی به اروپا را بی تاثیر بر بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات دانسته اند، تاکید کرد یکی از مهمترین صنایعی که پس از برجام دچار تحول جدی خواهد شد ، همین صنعت است.
وی بازشدن سطح دسترسی تولیدکنندگان نرم افزار داخلی به امکانات شرکت گوگل را تنها نمونه کوچکی از اثر اجرای برجام و سفر اروپایی رئیس جمهوری عنوان کرد و افزود: اکنون تولیدکنندگان داخلی می توانند با ورود به این بخش نیازهای خود را به راحتی برطرف کرده و نرم افزارهایی تولید کنند که تا پیش از این امکان آن را نداشتند.
سعادت ابراز امیدواری کرد در دوره پسابرجام دسترسی تولیدکنندگان داخلی نرم افزار و دیگر فعالان عرصه فاوا به فناوری های روز دنیا بیش از پیش فراهم شود و این صنعت بیش از پیش در مسیر توسعه و روزآمدی قرار گیرد.
رئیس جمهوری ایران در پنجم بهمن ماه جاری در راس هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی کشور در سفری چهار روزه به کشورهای اروپایی ایتالیا و فرانسه سفر کرد. همراهان اقتصادی رئیس جمهوری در این سفر مذاکره هایی با شرکت های صنعتی این دو کشور در عرصه های مختلف مانند فناوری اطلاعات وارتباطات، هوانوردی و نفتی انجام دادند.
مقام های بلندپایه ایران و فرانسه در این سفر درباره ورود اپراتور فرانسوی «اورنج» به ایران و سرمایه گذاری در شرکت ارتباطات سیار ایران مذاکره کردند.
اورنج شرکت مخابراتی فرانسوی و چندملیتی است که معروف ترین نام تجاری شرکت 'فرانس تلکوم' به حساب می آید. 'فرانس تلکوم' هم بزرگترین شرکت مخابراتی فرانسه و هفتاد و یکمین شرکت بزرگ دنیاست؛ حدود 221 میلیون مشترک در جهان دارد و دفتر مرکزی آن در پاریس مستقر است.
شرکت ارتباطات زیرساخت ایران با امضای تفاهمنامه با شرکت «اسپارکل» ایتالیا، از افزایش ظرفیت آی.پی (IP) جهانی ایران با هدف ارتقای کیفی خدمات اینترنتی در آینده نزدیک برخوردار خواهد شد.براساس این تفاهمنامه همکاری یک مرکز IP Pop در تهران راه اندازی می شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید