Performancing Metrics

انعقاد قرارداد با هندوستان به منظور تشکیل شهرک آی تی در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 315230
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 16:54
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
محمود مستندی عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان گفت: به منظور تشکیل شهرک آی تی قراردادهایی با کشور هندوستان منعقد شده است و سرمایه گذارانی از این کشور برای اجرایی شدن پروژه ها وارد زنجان شده اند.

اتاق خبر- محمود مستندی عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان گفت: به منظور تشکیل شهرک  آی تی قراردادهایی با کشور هندوستان منعقد شده است و سرمایه گذارانی از این کشور برای اجرایی شدن پروژه ها وارد زنجان شده اند.

محمود مستندی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: قضیه ای که به طور قطع باید مورد توجه قرار گیرد این است که برجام به تازگی اجرایی شده است و نباید انتظار داشت که شرکت های خارجی به سرعت وارد کشور شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سرمایه گذاران خارجی در حال بررسی اوضاع کشور هستند که امید می رود که رغبت بیشتری به سرمایه گذاری در کشور پیدا کنند تا شهرک آی تی هم به وجود آید.

وی در خصوص برنامه های در پیش گرفته شده به منظور تشکیل شهرک آی تی اضافه کرد: با موافقت رئیس جمهور قرار شد که یک شهرک الکترونیکی در زنجان ایجاد شود. در حال حاضر چندین کارخانه برق در زنجام مشغول به فعالیت هستند که از این لحاظ می توان گفت که زنجان یک منطقه ویژه الکترونیکی محسوب می شود و پتانسیل های لازم را دارا است.

به گفته مستندی؛ موافقت های لازم بین استاندار زنجان و اتاق بازرگانی شکل گرفته است تا بدین ترتیب راه برای سرمایه گذاری هموار شود.

وی ادامه داد: رئیس اتاق بازرگانی زنجان به همراه هیأتی به کشور هندوستان رفتند و برنامه هایی به منظور تشکیل شرکت های هلدینگ در اتاق زنجان در پیش گرفته شده تا در نهایت زمینه های همکاری شرکت های ایرانی و هندی فراهم شود.

این عضو اتاق زنجان در رابطه با تشکیل جلسات شورای گفت و گو بخش دولتی و خصوصی در اتاق زنجان؛ اظهار کرد: ضرورت دارد که متقاضیان پرونده در جلسات شرکت کنند تا موارد توضیحی خود را بیان کنند. باید بین کارگروه ها و شورای گفت و گو هماهنگی های لازم صورت گیرد.

مستندی در رابطه با روند کار کمیسیون های اتاق زنجان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر رکود بر اقتصاد کشور حاکم است باید تدابیری در اتاق سنجیده شود تا برنامه های موثرتری در کمیسیون ها در پیش گرفته شود. به عنوان مثال حقوق دولتی معادن بالا است و اکثر معادن خوابیده است؛ در نتیجه در کمیسیون معدن اتاق زنجان باید برنامه ریزی های خوبی در این جهت انجام شود.

وی با ابراز امیدواری از بهبود شرایط تولیدکنندگان خاطر نشان کرد: با برقراری سوئیفت امکان مطلوب شدن اوضاع وجود دارد. تقاضای من این است که سرمایه گذاران را به ورود به بخش تولید ترغیب کنیم. دولت باید یارانه هایی را برای بخش تولیدی در نظر گیرد تا نرخ بیکاری نیز در اقتصاد پایین آید.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید