نحوه تشخیص غذای سالم رستوران ها | اتاق خبر
کد خبر: 315855
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 12:18
رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورش در گفت و گو با اتاق خبر عنوان کرد
رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورش در حاشیه مصاحبه تصویری خود با اتاق نیوز نکات مهمی را برای تشخیص غذای سالم و ناسالم مطرح کرد.

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورش در حاشیه مصاحبه تصویری خود با اتاق نیوز نکات مهمی را برای تشخیص غذای سالم و ناسالم عنوان کرد.

ناصر حسینی در گفت و گو با اتاق خبر در خصوص نحوه تشخیص غذای سالم و ناسالم رستوران ها گفت: در وهله نخست مردم باید به این نکته توجه کنند که ارزانی بیش از حد مواد غذایی در برخی از رستوران ها بیانگر بی کیفیتی و رعایت نکردن بسیاری از نکات بهداشتی است بنابراین بهتر است صرفا برای خوردن غذایی ارزان زندگی خود را به خطر نیندازند و از این قبیل رستوران ها اجتناب کنند.

وی در ادامه افزود: برخی از رستوران ها در هر ساعتی از روز آماده سرویس دهی به مشتریان خود هستند و این موضوع کمی شبهه انگیز است. از این رستوران ها دوری کنید چراکه احتمال فاسد بودن موادغذایی در آن ها بیشتر است.

 رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورش در رابطه با تهیه غذاهای تلفنی گفت: بسیاری از این غذاها در محیطی غیربهداشتی آماده می شود بنابراین به مردم پیشنهاد می کنم به رستوران هایی که محل تهیه غذای آن ها مشخص نیست به هیچ وجه اعتماد نکنند.   

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید