طرح پیشنهادی احداث «عسلویه آب و برق» روی میز جهانگیری است | اتاق خبر
کد خبر: 316103
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 17:18
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: طرح پیشنهادی "ناب" علاوه بر وزارت نیرو، به رئیس سازمان مدیریت و معاون اول رئیس جمهور نیز ارائه شده است.

اتاق خبر: سردار سرتیپ پاسدار عباداله عبداللهی اظهار داشت: طرح پیشنهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با عنوان طرح "ناب" را با هدف تأمین گسترده آب و برق به وزارت نیرو ارائه کرده ایم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم، وی افزود: علاوه بر وزارت نیرو، این طرح پیشنهادی به رئیس سازمان مدیریت و معاون اول رئیس جمهور نیز ارائه شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با بیان اینکه "این طرح هم اکنون در دست معاون اول رئیس جمهور است"، گفت: دولت قرار است بررسی های لازم را در این خصوص انجام دهد و نتیجه آنرا به قرارگاه اعلام کند.

وی ادامه داد: در واقع این طرح به معنای احداث مشابه عسلویه است اما نه برای تولید گاز، بلکه می خواهیم عسلویه ای برای تولید گسترده و همزمان برق و آب ایجاد کنیم.

سردار عبدالهی خاطرنشان کرد: در صورتی که دولت موافقت اولیه خود را با اجرای چنین طرحی اعلام کند، در جلسات مشترک با دولت جزئیات آنرا طرح و بررسی می کنیم و قرارگاه آمادگی لازم را برای اجرای چنین طرح بزرگی دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در پاسخ به اینکه "احداث عسلویه ای برای تأمین گسترده آب و برق در نوار جنوبی کشور چه میزان سرمایه نیاز دارد"، گفت: هنوز بررسی های تکمیلی بر روی میزان سرمایه مورد نیاز انجام نشده، اما این طرح قابلیت اجرا دارد و بررسی های اولیه ما نشان می دهد که با احداث نیروگاههای حرارتی برای تولید برق با وجود مازاد گازی که از فازهای جدید پارس جنوبی برداشت خواهیم کرد و استفاده از حرارت بازیافتی این نیروگاهها برای شیرین سازی آب، این طرح توجیه اقتصادی و فنی خواهد داشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید